"Нафтогаз" запустить віртуальний реверс газу з Європою: Що це означає для України

Оператор газотранспортної системи України та словацький оператор Eustream з 1 березня запустять віртуальний реверс газу. Він йтиме через точку з’єднання "Вельке Капушани" - "Ужгород". Про це повідомила пресслужба ОГТСУ, передають Патріоти України.

Починаючи з наступного місяця, оператори щоденно пропонуватимуть потужність для ринку на рівні 10 млн куб. м на добу (104 ГВтгод на добу).

Оператори зазначили, що потужність віртуального реверсу залежить від наявності фізичного потоку в напрямку Україна-Словаччина, а отже вона є переривчастою і може бути зупинена у випадку відсутності потоку.

Представники ОГТСУ також наголосили, що можуть збільшити рівень віртуальних потужностей у випадку наявності інтересу з боку ринку.

Віртуальний реверс газу буде вигіднішим для України, оскільки не потрібно буде витрачати газ на прокачку туди і назад Реверс передбачає обмін природним газом між операторами газотранспортних систем, коли фізично газ через кордон не переміщається, а сторони проводять взаємозалік.

"Просто денег нет": Росія суттєво скоротить витрати на анексований Крим

четвер, 6 серпень 2020, 22:20

Історично дотаційний регіон, котрий окупанти показово накачували грошима перші роки хозяйнування, так і "не став на ноги". Період покупки лояльності населення добігає кінця. Отже соціально-економічна обстановка анексованої території лише погіршуватиметься

Почали кидати навіть свої, або Фортуна повернулась до Путіна задом: Орендар російського трубоукладача відмовився добудовувати "Північний потік-2"

четвер, 6 серпень 2020, 19:57

Вочевидь реальна загроза американських санкцій змусила власників судна усвідомити що "гра не вартує свічок". Адже проблемна добудова «Північного потоку – 2» лише епізод, а втратити можна всі інші підряди світу. Російська компанія «Межрегионтрубопроводс...