Нагадує дитячу іграшку: У Данії побудували місячний корабель-трансформер

​Інженери вирішили зібрати повноцінний прототип з ізольованими стінками і випробувати його в північній частині Гренландії в районі поселення Моріусак.

Данські інженери розробили нову конструкцію для космічних апаратів, що дозволяє їм збільшуватися в об'ємі після запуску. Вони запропонували використовувати для цього аналог техніки орігамі - корпус апарату складається з безлічі окремих площин, герметично з'єднаних між собою, які складаються при стисненні. Інженери вже створили повнорозмірний, але не герметичний прототип, а тепер збирають кошти на створення повноцінного прототипу і випробування його в Гренландії, повідомляють Патріоти України.

Космічні місії складні не тільки тим, що апаратам необхідно працювати в жорстких умовах з перепадами температур і інтенсивним іонізуючим випромінюванням. Розробники місій стикаються і з більш «приземленими» проблемами, пов'язаними з можливостями ракет. Основна з них полягає в сильному обмеженні по масі корисного навантаження. Але навіть якщо ракета здатна підняти апарат з певною масою, він може бути занадто великим за розміром і просто не поміститися в головний обтічник.
Цю проблему можна вирішити як за допомогою нових ракет з більш широкими головними обтічниками, так і за допомогою апаратів зі складаною конструкцією. Проекти таких космічних апаратів вже існують, і три прототипи компанії Bigelow Aerospace вже літали в космос: останній з них було успішно розгорнуто на МКС в 2016 році. Bigelow Aerospace використовувала в цих модулях конструкцію гнучкої камери з герметичним внутрішнім полімерним шаром і зовнішніми шарами з кевлара і інших матеріалів для захисту від зовнішніх впливів.
Данські інженери зі студії SAGA Space Architects під керівництвом Себастьяна Арістотеліса (Sebastian Aristotelis) і Карла-Йохана Соренсена (Karl-Johan Sørensen) розробили конструкцію складаного жилого модуля для роботи в безповітряному просторі, засновану на жорстких сегментах, з'єднаних гнучкими перемичками.

Велика частина корпусу складається з жорстких сегментів, об'єднаних в закільцований орігамі-візерунок Міура-кричи з шарами, що чергуються. В складках цього орігамі-візерунка знаходяться полімерні сегменти, які по суті виступають в якості петель між жорсткими поверхнями. При необхідності поміняти обсяг капсули кола із сегментів можна тягнути вниз і вбік (або вгору і вбік).

Зовні конструкцію будуть підтримувати два жорсткі кільця і три бічні опорні конструкції. Крім того, інженери планують встановити на більшу частину зовнішніх поверхонь сонячні панелі для вироблення енергії. Усередині капсули після її розгортання в робочий стан знаходитимуться перегородки між кімнатами і інші елементи побуту. Для часткового постачання харчування в модулі буде розгорнута вертикальна ферма для рослин і хето-реактори для вирощування водоростей.

Інженери вирішили зібрати повноцінний прототип з ізольованими стінками і випробувати його в північній частині Гренландії в районі поселення Моріусак. Автори проекту почали збір коштів на платформі Kickstarter і на момент написання замітки зібрали близько 13 тисяч доларів із запитуваних 21,7 тисячі.

Злетять ціни на iPhone та постраждають малі виробники: Як мита Трампа вдарять по Україні

четвер, 3 квітень 2025, 17:30

Президент США Дональд Трамп запровадив 10% мито на імпорт в США, що зачепило і Україну, яка експортувала до Штатів товарів на $874 млн у 2024 році. Очікується, що це призведе до подорожчання техніки Apple в Україні на 10-20% та вдарить по малих виробни...

Пенсія в Україні не радують: Ось які найменші виплати платять у 2025 році

четвер, 3 квітень 2025, 16:50

Мінімальний розмір пенсії в Україні встановлюється у вигляді соціальної виплати, призначеної для громадян, які не мають достатнього трудового стажу або ніколи не працювали. Про це йдеться на порталі "Дія", передають Патріоти України. Громадяни України,...