Данські інженери розробили нову конструкцію для космічних апаратів, що дозволяє їм збільшуватися в об'ємі після запуску. Вони запропонували використовувати для цього аналог техніки орігамі - корпус апарату складається з безлічі окремих площин, герметично з'єднаних між собою, які складаються при стисненні. Інженери вже створили повнорозмірний, але не герметичний прототип, а тепер збирають кошти на створення повноцінного прототипу і випробування його в Гренландії, повідомляють Патріоти України.
Велика частина корпусу складається з жорстких сегментів, об'єднаних в закільцований орігамі-візерунок Міура-кричи з шарами, що чергуються. В складках цього орігамі-візерунка знаходяться полімерні сегменти, які по суті виступають в якості петель між жорсткими поверхнями. При необхідності поміняти обсяг капсули кола із сегментів можна тягнути вниз і вбік (або вгору і вбік).
Зовні конструкцію будуть підтримувати два жорсткі кільця і три бічні опорні конструкції. Крім того, інженери планують встановити на більшу частину зовнішніх поверхонь сонячні панелі для вироблення енергії. Усередині капсули після її розгортання в робочий стан знаходитимуться перегородки між кімнатами і інші елементи побуту. Для часткового постачання харчування в модулі буде розгорнута вертикальна ферма для рослин і хето-реактори для вирощування водоростей.
Інженери вирішили зібрати повноцінний прототип з ізольованими стінками і випробувати його в північній частині Гренландії в районі поселення Моріусак. Автори проекту почали збір коштів на платформі Kickstarter і на момент написання замітки зібрали близько 13 тисяч доларів із запитуваних 21,7 тисячі.
Європейський Союз має скасувати санкції проти Росії, оскільки адміністрація Дональда Трампа готова з наступного тижня відкрити "нову еру", передають Патріоти України з посиланням на Telex. "Настав час викинути санкції у вікно і створити з росіянами від...
Стрімке зростання долара США щодо української гривні на початку 2025 року було пов'язане з традиційними сезонними чинниками, тож курс уже відходить від рекордних максимумів. А протягом кінця січня та в лютому 2025 року безготівковий курс гривні може пе...