"Нагадує "Гру в кальмара": В Україні поширилася несподівана схема обману, люди втрачають шалені кошти

В Україні поширилася масштабна схема обману. Українцям обіцяють заробіток за прості дії, однак у результаті втягують їх у схему обману, передають Патріоти України.

"Я помітила цю схему десь у кінці жовтня. В листопаді ми спостерігали справжній бум. Я сама додалась у деякі ці шахрайські групи, масштаби неочікувані. Люди переказують і 250 тис. грн. Це нагадує мені "Гру в кальмара", – розповідає OBOZ.UA заступниця директора ЄМА Олеся Данильченко.

Все починається з пропозицію про роботу в інтернеті. Все просто: лайкай товари, додавай їх у кошик, дивись TikTok та залишай свої лайки – і ти отримаєш свій дохід. Зазвичай йдеться про невелику суму (від 30 до 70 грн за виконання одного з таких завдань). Це учасники схеми першого рівня.

На першому рівні, найімовірніше, ви витратите тільки свій час і, можливо, навіть встигнете заробити 100-200 грн. Звісно, ці 100-200 грн теж крадені, але про це пізніше. Дуже швидко вам запропонують перейти на "наступний рівень".

Тут залежно від групи (а їх сотні) вам запропонують:

  • купити товар на велику суму, повернути кошти за товар та отримати 30% заробітку;
  • відкрити депозит на велику суму та отримати 30% заробітку;
  • переказати тисячі гривень на вказані картки та отримати свої кошти назад разом з відсотками.

OBOZ.UA проаналізував шахрайську групу, в якій дають завдання "другого рівня". Десятки "співробітників" групи мають виконати завдання впродовж 30 хвилин після того, як воно з'являється. Таких груп – сотні. Останнє завдання – переказати на вказану картку 26-27 тис. грн. Одразу після оголошення завдання треба переказувати кошти, а потім публікувати повідомлення з отриманими назад сумами. Кошти переказують реальні люди, а ось повідомлення про те, що начебто кошти отримали назад, розміщено з акаунтів, які нагадують ботів. Фото цих акаунтів зроблені в нетипових для України інтер'єрах, в більшості випадків неможливо розгледіти обличчя на фото.

Жертви схеми самі відправляють свої гроші шахраям. У якийсь момент їм або просто не повертають кошти замість того, щоб повернути всю суму з відсотками. А інколи повідомляють про "блокування акаунта", а для розблокування треба сплатити десятки тисяч гривень. Ще один варіант – важке завдання пропонують виконати за 1 хвилину, якщо не встигли – гроші забирають.

"Цю схему в нас (у зверненнях до підтримки) закодовано як "заробіток в інтернеті", і лише за зверненнями на підтримку за підсумками листопада близько 3000 клієнтів втратили 65 мільйонів гривень", – написав у своєму Telegram-каналі співзасновник "Монобанку" Олег Гороховський.

Як видно з цифр, що наводить Гороховський, у його банку в середньому кожна жертва схеми втратила 21,6 тис. грн. Олеся Данильченко називає середній розмір збитків у розмірі 20 тис. грн. Обидві цифри – неймовірно високі. Наприклад, торік у середньому кожна жертва інтернет-шахрайства втрачала всього 7,9 тис. грн, тобто в 2,5 рази менше.

США конфіскують у багатих росіян 700 млн доларів - за порушення санкцій карають банкірів та юристів

п’ятниця, 23 лютий 2024, 10:42

США через суди конфіскують у росіян 700 мільйонів доларів і висунула звинувачення понад 70 особам за порушення міжнародних санкцій. Серед звинувачених: банкіри та юристи, які сприяли обходу санкцій, передають Патріоти України. Про це йдеться в заяві Мі...

Блокада кордону з Польщею триває: Чи чекати здорожчання продуктів в Україні та як це вдарить по Європі

п’ятниця, 23 лютий 2024, 9:32

Блокада польськими фермерами кордону шкодить обом країнам. Водночас Україна повністю забезпечує себе продуктами, тому цінових змін не очікується. Про це в коментарі "РБК-Україна" сказав Олег Хоменко, генеральний директор "Українського клубу аграрного б...