Найпотужнішу в світі вітряну турбіну представила іспанська компанія

Siemens Gamesa планує виготовити і поставити прототип нової машини в 2021 році, а комерційну реалізацію почати в 2024 р.

Компанія Siemens Gamesa сьогодні представила нову офшорну вітряну турбіну з «прямим приводом» (direct drive) потужністю 14 МВт SG 14-222 DD, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Діаметр ротора (кола, яку описують кінчики лопатей) становить 222 метра, а довжина кожної лопаті - 108 метрів. Додатковий «підсилювач потужності» дозволить довести її до 15 МВт.

Відзначимо, зростання розмірів і одиничної потужності вітряних турбін є одним з основних технологічних трендів розвитку вітроенергетики. Це дозволяє знижувати питомі капітальні витрати і вартість одиниці енергії.
На сьогоднішній день самим потужним вітрогенератором в світі є Haliade X від General Electric потужністю 12 МВт. Прототип уже встановлений, працює, і на машину вже є замовлення.
У лютому Національна лабораторія поновлюваних джерел енергії США (NREL) представила модель еталонної офшорній вітряної турбіни з паспортною потужністю 15 МВт.
Тепер ми бачимо висновок на ринок серійної машини потужністю 14-15 МВт.
Виробник заявляє, що вона зможе виробляти на 25% більше енергії в рік, ніж модель попередниця SG 11.0-200 DD потужністю 11 МВт, яка була виведена на ринок зовсім недавно.

Ще однією перевагою є мала вага гондоли нового морського гіганта - 500 тонн. Це дозволяє Siemens Gamesa безпечно використовувати «оптимізовані» башти і фундаменти. Таким чином, знижуються витрати на одну турбіну за рахунок мінімізації споживання вихідних матеріалів і скорочення транспортних витрат.

Хіти тижня. Кабмін заборонив низку товарів із Росії: Що зникне з магазинів і чи вплине це на ціни

середа, 14 квітень 2021, 2:00

Кабінет міністрів України розширив перелік товарів, які заборонено імпортувати з Росії. До списку потрапили, наприклад, харчові продукти й побутова хімія. Постанова почне діяти вже через тиждень. Чи порідшає вибір на полицях у супермаркетах, і чи поміт...

А де ж кінець "епохи бідності"? У Раді провалили рішення щодо зниження тарифів на електроенергію

вівторок, 13 квітень 2021, 18:35

У Верховній Раді провалили рішення щодо зниження тарифу на перші 100 кВт*год електроенергії з 1,69 до 90 копійок. Відповідне рішення 13 квітня розглянули під час засідання парламенту, яке транслювалося на офіційному сайті Ради, передають Патріоти Украї...