Найзахідніший обласний центр України збільшує своє транзитне значення: Аеропорт “Ужгород” прийняв перший закордонний рейс


У п’ятницю, 10 вересня, Міжнародний аеропорт “Ужгород” прийняв свій перший рейс в рамках Угоди між Україною та Словаччиною, повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-службу Міністерства інфраструктури.

У відомстві зазначили, що при посадці і зльоті літаки заходять в повітряний простір Словаччини, так як поріг злітно-посадкової смуги розташований в декількох сотнях метрів від українсько-словацького кордону. Раніше це питання викликало складнощі, проте в серпні 2020 року країни домовилися розблокувати роботу аеропорту і підписали відповідну угоду.

Тепер управління повітряним рухом відбуватиметься на певній частині повітряного простору Словаччини, що дозволить садити літаки за приладами. 31 серпня цього року Украерорух отримав оновлений сертифікат від Агентства Європейського Союзу з безпеки польотів (EASA).

Зазначений сертифікат підтверджує, що рівень безпеки польотів і якість аеронавігаційних послуг, які гарантує український провайдер, відповідають оновленим стандартам ЄС. Це дозволяє Україні управляти повітряним рухом в частині повітряного простору країни-члена ЄС.

Останній шанс недоімперії втримати Кишинів у своїй орбіті? "Газпром" пригрозив Молдові зупинкою поставок газу

неділя, 24 жовтень 2021, 7:40

Російський "Газпром" може припинити поставки газу в Молдову, якщо Кишинів не погасить борг і не домовиться про умови нового контракту з 1 грудня. Таку заяву зробив офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов, повідомляють Патріоти України з посил...