Намічаються великі проблеми: Наступний урожай буде меншим на 40% від попереднього року, - Мінагрополітики

Урожай наступного року в Україні може скоротитися на 40% через вторгнення Росії. Через війну країна втратила 25% орних земель. Про це розповів американському телеканалу CNN заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, передають Патріоти України.

"Ми втратили 25% орних земель. За обсягами, звичайно, більше. Ми очікуємо, що врожай буде приблизно на 35% меншим, ніж у попередні роки, тобто приблизно на 30 млн тонн менше, на 35-40% менше, майже половина врожаю минулого року", — заявив він.

Чиновник також додав, що російські війська вкрали 500 тисяч тонн українського зерна на окупованих територіях. Тарас Висоцький заявив, що розмінувати українські порти для вивезення зерна можна швидко, проте для цього потрібно зупинити війну або встановити перемир'я.

"Якщо ми здобудемо перемогу і війну буде припинено, звичайно, ми зможемо досить швидко її очистити", — сказав він. Заступник міністра додав, що фізично процес не складний, але залежить від інших перешкод, зокрема від воєнних дій.

"Україна готова виконувати всі зобов'язання, щоб постачати необхідні харчі для міжнародної продовольчої безпеки. Тож суть зрозуміла: Росія повинна зупинити війну", — підсумував Висоцький.

Україна отримала пільговий кредит від Канади

п’ятниця, 31 березень 2023, 19:43

До державного бюджету України від Канади надійшло 2,4 млрд канадських доларів (1,8 млрд доларів США) кредиту на пільгових умовах. У грудні канадський уряд також підтримав Київ кредитом у 500 млн, нагадують Патріоти України. Як повідомила прес-служба Мі...

Українців попередили про подорожчання продуктів перед Великоднем: Чим треба запастись

п’ятниця, 31 березень 2023, 14:28

В Україні продукти традиційно подорожчають перед Великоднем. Стало відомо, наскільки зміняться ціни на затребувані асортиментні позиції і чим потрібно запастись перед святом, передають Патріоти України. З початку року в країні максимально зросли ціни н...