Намічаються великі проблеми: Наступний урожай буде меншим на 40% від попереднього року, - Мінагрополітики

Урожай наступного року в Україні може скоротитися на 40% через вторгнення Росії. Через війну країна втратила 25% орних земель. Про це розповів американському телеканалу CNN заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, передають Патріоти України.

"Ми втратили 25% орних земель. За обсягами, звичайно, більше. Ми очікуємо, що врожай буде приблизно на 35% меншим, ніж у попередні роки, тобто приблизно на 30 млн тонн менше, на 35-40% менше, майже половина врожаю минулого року", — заявив він.

Чиновник також додав, що російські війська вкрали 500 тисяч тонн українського зерна на окупованих територіях. Тарас Висоцький заявив, що розмінувати українські порти для вивезення зерна можна швидко, проте для цього потрібно зупинити війну або встановити перемир'я.

"Якщо ми здобудемо перемогу і війну буде припинено, звичайно, ми зможемо досить швидко її очистити", — сказав він. Заступник міністра додав, що фізично процес не складний, але залежить від інших перешкод, зокрема від воєнних дій.

"Україна готова виконувати всі зобов'язання, щоб постачати необхідні харчі для міжнародної продовольчої безпеки. Тож суть зрозуміла: Росія повинна зупинити війну", — підсумував Висоцький.

Винна війна: Хто з українців не зможе вийти на пенсію в 60 років

понеділок, 3 жовтень 2022, 14:22

Щороку в Україні змінюються вимоги щодо кількості необхідного трудового стажу для призначення пенсії. Так, у 2022 році для виходу на заслужений відпочинок у 60 років потрібно мати від 29 років стажу, у 2023 році - від 30, у 2024 - від 31 тощо. У 2028 р...

Унікальні технології запорожців на експорт? Україна та Туреччина почнуть виробляти авіадвигуни

понеділок, 3 жовтень 2022, 7:12

Компанія Baykar дуже хоче отримати доступ до секретів українських двигунів для своїх безпідотників. Питання лише на яких умовах, щоб не вийшло як з китайцями - 'викачка технологій'. Україна та Туреччина спільно випускатимуть авіадвигуни. Про це у неділ...