Народжені повзати: Sukhoi Superjet більше не купують

Виручка від продажів склала 2,1 млрд рублів (ціна одного літака), впавши в порівнянні з минулим роком в 12 разів.

Пожежа на борту Sukhoi Superjet в Шереметьєвому і хронічні «дитячі» хвороби першого з часів СРСР зібраного в Росії лайнера привели до маркетингового колапсу АТ «Цивільні літаки Сухого». Як повідомляє «Комерсант» з посиланням на джерела в галузі, за 9 місяців 2019 року компанія змогла реалізувати лише один SSJ100, передають Патріоти України.

Виручка від продажів склала 2,1 млрд рублів (ціна одного літака), впавши в порівнянні з минулим роком в 12 разів. Загальна виручка впала в 4,5 рази - до 6 млрд рублів, з яких дві третини припадає на доходи від постпродажного обслуговування.
В результаті ЦСС залишається у збитках одинадцятий рік поспіль: за січень-вересень він склав 1,9 млрд рублів, в минулому році - 4,94 млрд руб, роком раніше - 1 млрд рублів, а накопиченим підсумком з 2008 року перевищив 2 млрд доларів.
На поставках нових літаків, від експлуатації яких в останні два роки відмовилися всі закордонні клієнти, відбилася «рухова криза», кажуть джерела "Комерсант". «Протягом року кілька двигунів вийшли з ладу. Близько чотирьох-шести двигунів довелося знімати з тільки що зроблених літаків, щоб забезпечити ними пул запчастин», - пояснює представник великої лізингової компанії.
Цю ж версію підтверджує чиновник Мінпромторгу: перевага була віддана створенню пулу запчастин, щоб підвищити наліт вже експлуатованих SSJ100. Головним замовником SSJ100 залишається «Аерофлот», влітку він оголосив про готовність підписати «твердий контракт» на 100 літаків і збільшити їх флот втричі.
Але переговори затягуються, хоча очевидно, що для державного перевізника покупка у ЦСС - спущене зверху «завдання партії». «В даному випадку можна говорити, що шлюби укладаються на небесах, - іронізує виконавчий директор агентства "Авіапорт" Олег Пантелєєв. - У «Аерофлоту» немає можливості відмовитися від угоди, але є можливість обговорити її умови».
У підсумку, нагадує він, рада директорів перевізника погодила придбання п'яти машин, а в ЦСС розраховують до кінця 2019 року надати десять літаків. Іншою причиною затримки поставок стало очікування сертифікації доопрацювання - установки горизонтальних закінцівок крила, що зменшують витрату палива на 3-4%. «Літак для авіакомпанії «Северсталь» з такими закінцівками побудований, але передати його компанії можна тільки після оформлення всіх документів», - зазначає Пантелєєв. ЦСС завершив програму випробувань закінцівок крила минулого тижня. Перші поставки літаків з оновленою формою крила очікуються в кінці року.

Тільки дрібні та дуже дрібні: У Росії не знайшли жодного нового великого родовища нафти

субота, 8 серпень 2020, 0:19

Росія повністю зникне зі світового ринку нафти до середини 2030-х, заявив два роки тому в інтерв'ю Bloomberg наслідний принц Саудівської Аравії Мохаммед бен Сальман. Нафтова «казка», в якій понад 50 років живе Росія, обмінюючи «чорне золото» на валюту,...

Робота за кордоном: Економіст розповів, скільки насправді грошей українці надсилають додому

п’ятниця, 7 серпень 2020, 23:16

Україна посідає 2-ге місце у світі за залежністю від грошових переказів від іноземних працівників, свідчить статистика Світового банку. Перекази від трудових мігрантів важливі для платіжного балансу України. Щоправда ефект від таких грошей часто перебі...