Міністр енергетики Росії Олександр Новак вважає, що нова редакція Газової директиви ЄС, швидше за все, не вплине на реалізацію "Північного потоку-2". Новак сказав, що ще не завершені всі процедури щодо ухвалення Газової директиви, інформують Патріоти України із посиланням на ТАСС.
Він вважає, що треба дочекатися проходження всіх законодавчих процедур. "Виходячи з того проекту, який розглядався, можна зазначити, що проект ("Північний потік - 2" – ред.) буде реалізовуватися і в рамках цього нового законодавства. Ці вимоги законодавства будуть виконуватися", – додав Новак.
Міністр наголосив, що "зараз можна говорити про загальні параметри, закладені в директиві, виходячи з того, що там прописано, це не повинно стати обмеженням для реалізації цього проекту".
Європарламент затвердив газову директиву проти “Північного потоку-2”: що це означає проти "Північного потоку-2". Вона поширює дію європейського енергетичного законодавства на морські газопроводи, зокрема "Північний потік-2", який Росія будує в обхід України.
Що передбачають зміни до Газової директиви?
Вони передбачають поширення дії Газової директиви на газопроводи з третіх країн лише на ті секції, які розташовані на території країни, де труба підключається до газотранспортної системи Євросоюзу. У ситуації з "Північним потоком-2" це означатиме, що за застосування правил ЄС до цього газогону відповідатиме, під наглядом Єврокомісії, – Німеччина. Тобто, Газпром не може бути єдиною компанією, яка користується трубопроводом.
До слова, дочірня компанія російського Газпрому, яка займається будівництвом морського газопроводу в обхід України "Північного потоку-2" вивчає можливість ухилитися від нової європейської газової директиви.
Чим загрожує рішення Газпрому? Якщо нову дочірню компанію створять та передадуть їй останні 50 кілометрів морського газопроводу, які передують виходу труб на берег Німеччини, то європейська газова директива не зможе поширюватися на весь "Північний потік-2", а сам Газпром зможе зберегти повний контроль над трубопроводом.
Незважаючи на очікуване здешевшання палива та деяких видів товарів, в цілому ціни в Україні продовжують зростати. Хоча в подальшому можливе поступове уповільнення інфляції. Про це говориться в Макроекономічному та монетарному огляді НБУ за квітень 2025...
Останнім часом почастішали повідомлення про те, що пенсіонерам у різних областях почали блокувати банківські картки — при тому, навіть тим, у кого пенсія суттєво збільшилась протягом кількох останніх місяців. Втім, ніякого секрету у блокуванні карток н...