
У Росії у травні скоротиться виробництво нафтопродуктів та експорт нафти. Це відбудеться в результаті введених у рамках підготовленого шостого пакету санкцій проти РФ, передають Патріоти України.
"Додаткових санкцій (у квітні, – ред.) на нафтовий сектор не було. На початку березня була історія з одного боку із санкціями, з іншого боку, з відмовою компаній таких, як BP та SHELL закуповувати російську нафту через репутаційні ризики. Російська нафта стала таким токсичним активом", – розповів в інтерв'ю Meduza Олександр Тітов, експерт Інституту енергетики та фінансів.
Заборону на експорт нафти запровадили лише США та Британія. Також США відмовилися купувати нафтопродукти, що в результаті значно вплинуло на РФ. Вони купували велику кількість мазуту. Так, у результаті запроваджені санкції вплинули на російські нафтопереробні заводи.
Багато хто з них розпочав позапланові ремонти через вимушений простої. "Тому нафтопереробка просіла суттєвіше. За моїми оцінками, у березні вона була нижчою на 7,4% (у річному вираженні), а у квітні падіння прискориться до 13-14%. При цьому експорт сирої нафти зростає: на 10,8% у річному вираженні в березні і на 35% у квітні. Але я думаю, що ми ще побачимо якісь обмеження з боку ЄС, тому в травні буде просідання і з нафти, і з нафтопродуктів", – зазначає експерт.
У червні 2026 року більше громадян, які потребуть матеріальної підтримки під час війни, зможуть отримати виплати від Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН). Реєстрація на допомогу стала доступною у ще ...
У червні 2026 року більше громадян, які потребуть матеріальної підтримки під час війни, зможуть отримати виплати від Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН). Реєстрація на допомогу стала доступною у ще ...