"Наша нафта стала токсичною": Російський експерт вказав на падіння показників, Путіну не вдастсться довго приховувати

У Росії у травні скоротиться виробництво нафтопродуктів та експорт нафти. Це відбудеться в результаті введених у рамках підготовленого шостого пакету санкцій проти РФ, передають Патріоти України.

"Додаткових санкцій (у квітні, – ред.) на нафтовий сектор не було. На початку березня була історія з одного боку із санкціями, з іншого боку, з відмовою компаній таких, як BP та SHELL закуповувати російську нафту через репутаційні ризики. Російська нафта стала таким токсичним активом", – розповів в інтерв'ю Meduza Олександр Тітов, експерт Інституту енергетики та фінансів.

Заборону на експорт нафти запровадили лише США та Британія. Також США відмовилися купувати нафтопродукти, що в результаті значно вплинуло на РФ. Вони купували велику кількість мазуту. Так, у результаті запроваджені санкції вплинули на російські нафтопереробні заводи.

Багато хто з них розпочав позапланові ремонти через вимушений простої. "Тому нафтопереробка просіла суттєвіше. За моїми оцінками, у березні вона була нижчою на 7,4% (у річному вираженні), а у квітні падіння прискориться до 13-14%. При цьому експорт сирої нафти зростає: на 10,8% у річному вираженні в березні і на 35% у квітні. Але я думаю, що ми ще побачимо якісь обмеження з боку ЄС, тому в травні буде просідання і з нафти, і з нафтопродуктів", – зазначає експерт.

Свої гроші скінчились? Російський банк запропонував бізнесу їхати за кредитами до Білорусі

субота, 23 листопад 2024, 9:50

Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...

В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...