"Наша нафта стала токсичною": Російський експерт вказав на падіння показників, Путіну не вдастсться довго приховувати

У Росії у травні скоротиться виробництво нафтопродуктів та експорт нафти. Це відбудеться в результаті введених у рамках підготовленого шостого пакету санкцій проти РФ, передають Патріоти України.

"Додаткових санкцій (у квітні, – ред.) на нафтовий сектор не було. На початку березня була історія з одного боку із санкціями, з іншого боку, з відмовою компаній таких, як BP та SHELL закуповувати російську нафту через репутаційні ризики. Російська нафта стала таким токсичним активом", – розповів в інтерв'ю Meduza Олександр Тітов, експерт Інституту енергетики та фінансів.

Заборону на експорт нафти запровадили лише США та Британія. Також США відмовилися купувати нафтопродукти, що в результаті значно вплинуло на РФ. Вони купували велику кількість мазуту. Так, у результаті запроваджені санкції вплинули на російські нафтопереробні заводи.

Багато хто з них розпочав позапланові ремонти через вимушений простої. "Тому нафтопереробка просіла суттєвіше. За моїми оцінками, у березні вона була нижчою на 7,4% (у річному вираженні), а у квітні падіння прискориться до 13-14%. При цьому експорт сирої нафти зростає: на 10,8% у річному вираженні в березні і на 35% у квітні. Але я думаю, що ми ще побачимо якісь обмеження з боку ЄС, тому в травні буде просідання і з нафти, і з нафтопродуктів", – зазначає експерт.

Утримати курс гривні: НБУ за місяць продав рекордний обсяг. Негативне сальдо досягло історичного максимуму

п’ятниця, 1 липень 2022, 12:33

Якщо б не фінансова підтримка союзників, курс нацвалюти давно обновив би своє дно. Національний банк за червень купив на міжбанку 31 млн доларів і продав 3 987,3 млн доларів, повідомляється на сайті регулятора в п'ятницю, 1 липня. Негативне сальдо дося...

Головні зміни в Україні з 1 липня 2022: Що треба знати про пенсії, соцвиплати, допомога на дитину і комуналка

п’ятниця, 1 липень 2022, 8:56

Влада країни стверджує, що в липні 2022 року зміниться прожитковий мінімум, підвищаться пенсії і з'являться нові механізми соціальних виплат, передають Патріоти України. З 1 липня українські пенсіонери отримуватимуть на 93 гривні більше, ніж у попередн...