Українці, які перебувають у ЄС понад 183 дні, набувають статусу податкових резидентів і мають сплачувати до бюджету тієї країни, в якій мешкають. До того ж ухилитися від сплати податків дуже складно, а ставки вищі, ніж в Україні, передають Патріоти України.
Така ситуація насамперед зачепила ФОПів, які втекли до ЄС і тепер змушені платити там податки, йдеться у матеріалі "Обозревателя". Киянка Олена з початком повномасштабної війни переїхала разом із трьома своїми дітьми до Лісабона, столиці Португалії. В Україні Олена працювала бухгалтером в одній із великих компаній.
Перше, що її здивувало, – кожен португалець добре знає, скільки податків він сплачує до бюджету. Крім того, щоб отримати податкове відрахування (можливість повернути частину сплачених податків за зроблені покупки), португальці завжди зберігають чеки та записують свої витрати.
Несплата податків у Португалії – тяжкий злочин. Тому податки тут платять, а "зарплати у конвертах" – велика рідкість. "Мені довелося заплатити податковому консультанту. Можливо, мені за свій український ФОП доведеться платити ще податки. У нас ставка 5%, а у них тут мінімальна ставка 20%. Наші IT-фахівці в шоці", – розповідає Олена.
Ставка в 20% передбачена в Португалії як пільгова і користуватися нею можна лише протягом 10 років. В Україні ж ФОП можуть платити 5% весь час. Після 10 років у Португалії з "пільгової ставки" переводять на прогресивну шкалу – тоді розмір податку залежить від доходу і досягає понад 40%.
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (56 тисяч тонн) нафти, ймовірно, розплачуючись за військову підтримку, пише BBC із посиланням на дані британського дослідницького центру Open Source Centre, передають Патріоти ...