"Наші IT-фахівці в шоці": Українські біженці розповіли про податки в ЄС

Українці, які перебувають у ЄС понад 183 дні, набувають статусу податкових резидентів і мають сплачувати до бюджету тієї країни, в якій мешкають. До того ж ухилитися від сплати податків дуже складно, а ставки вищі, ніж в Україні, передають Патріоти України.

Така ситуація насамперед зачепила ФОПів, які втекли до ЄС і тепер змушені платити там податки, йдеться у матеріалі "Обозревателя". Киянка Олена з початком повномасштабної війни переїхала разом із трьома своїми дітьми до Лісабона, столиці Португалії. В Україні Олена працювала бухгалтером в одній із великих компаній.

Перше, що її здивувало, – кожен португалець добре знає, скільки податків він сплачує до бюджету. Крім того, щоб отримати податкове відрахування (можливість повернути частину сплачених податків за зроблені покупки), португальці завжди зберігають чеки та записують свої витрати.

Несплата податків у Португалії – тяжкий злочин. Тому податки тут платять, а "зарплати у конвертах" – велика рідкість. "Мені довелося заплатити податковому консультанту. Можливо, мені за свій український ФОП доведеться платити ще податки. У нас ставка 5%, а у них тут мінімальна ставка 20%. Наші IT-фахівці в шоці", – розповідає Олена.

Ставка в 20% передбачена в Португалії як пільгова і користуватися нею можна лише протягом 10 років. В Україні ж ФОП можуть платити 5% весь час. Після 10 років у Португалії з "пільгової ставки" переводять на прогресивну шкалу – тоді розмір податку залежить від доходу і досягає понад 40%.

ЄС будуватиме газопровід із Португалії до Центральної Європи, щоб замінити російський газ африканським

п’ятниця, 12 серпень 2022, 22:50

На реалізацію проекту знадобиться лише близько 9 місяців. Євросоюз обговорює будівництво нового газопроводу, який сполучатиме Португалію та Іспанію із Центральною Європою. Частина між Іспанією та Францією може бути побудована за дев'ять місяців. Про це...

Похорон "Роскосмосу": Європейське космічне агентство веде переговори про заміну російських ракет "Союз" для виведення вантажів на орбіту Землі

п’ятниця, 12 серпень 2022, 22:15

Європейське космічне агентство (ESA) розпочало попередні технічні переговори зі SpaceX Ілона Маска, які можуть призвести до тимчасового використання установок-носіїв компанії після того, як РФ відкликала свої ракети та двигуни у відповідь на санкції. П...