Наслідки відкриття Ормузської протоки: Світові ціни на нафту обвалилися до довоєнного рівня

Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланням на Reuters.

Ф'ючерси на нафту Brent зранку в середу знизилися на 1,2 долара, або 1,56% – до 75,88 долара за барель. Американська нафта West Texas Intermediate втратила 1,14 долара, або 1,6% – до 72,07 долара за барель.

За даними Trading economics, ціна Brent досягла позначки в 73,98 долара станом на 16:14 за Києвом. Це найнижчий рівень з 27 лютого – за день до початку американо-ізраїльських ударів по Ірану. WTI коштувала 70,52 долара.

Ціновий тренд на зниження підкріплюється тим, що фізичні вантажі сирої нафти продаються зі знижками по всьому світу, змінюючи торговельні потоки, оскільки ринки перебувають під тиском швидкозростаючих поставок з Близького Сходу, а Іран має намір збільшити продажі після тимчасового послаблення санкцій США.

Тегеран отримав від Вашингтону 60-денне скасування санкцій після початку мирних переговорів, що дозволило Ірану продавати нафту. Іранське виробництво та експорт можуть відносно швидко зрости, враховуючи значну кількість нафти, що завантажена на танкери. Мова йде про тижні, а не про місяці, вказують аналітики.

Водночас невизначеність щодо довговічності угоди залишається в силі. Президент США Дональд Трамп заявив 23 червня, що Іран погодився на ядерні інспекції "до нескінченності", хоча Тегеран заявив, що не робив жодних таких поступок.

Аналітики очікують, що середня ціна на нафту Brent становитиме 77,09 долара за барель у 2026 році, перш ніж впасти до 64 доларів у 2027 році.

Наслідки відкриття Ормузської протоки: Світові ціни на нафту обвалилися до довоєнного рівня

середа, 24 червень 2026, 18:57

Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...

Столиця рф приречена на паливний голод: Московський НПЗ зупинили до 2027 року внаслідок ударів дронів - ЗМІ

середа, 24 червень 2026, 18:50

Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...