В Україні курс гривні плавно зміцнюється залежно від умов на ринку. Водночас твердження, що після тривалого зміцнення буде обвал - міф, передають Патріоти України.
"В умовах плаваючого курсу ніхто напевне не скаже, де межа зміцнення курсу. Курс визначають попит і пропозиція валюти на ринку. Водночас поведінку гравців передбачити неможливо", - пояснює керівник проектів та програм департаменту відкритих ринків НБУ Емал Бахтарі.
Якщо курс опускатиметься тільки в сторону здешевлення гривні, це буде не плаваючий, а девальвуючий курс.
"Тобто країна даватиме сигнал, що гривня може тільки знецінюватися. Українці заощаджуватимуть у валюті і не будуть довіряти гривні. А інвесторам складно буде приймати рішення про інвестиції", - пояснює Бахтарі.
За його словами, коли курс гривні девальвує, виграють експортери. Адже отримують більше гривень за один долар. Звичайні люди втрачають, адже їм стає дорожче купувати імпортні товари, їздити за кордон, платити за газ та бензин.
"Коли гривня зміцнюється, експортери втрачають, але виграє решта країни, яка споживає імпортні товари. Плаваючий курс урівноважує інтереси цих двох сторін", - пояснює Бахтарі.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...