Нацбанк пояснив, чому зміцнюється гривня і чи чекати великого обвалу

В Україні курс гривні плавно зміцнюється залежно від умов на ринку. Водночас твердження, що після тривалого зміцнення буде обвал - міф, передають Патріоти України.

"В умовах плаваючого курсу ніхто напевне не скаже, де межа зміцнення курсу. Курс визначають попит і пропозиція валюти на ринку. Водночас поведінку гравців передбачити неможливо", - пояснює керівник проектів та програм департаменту відкритих ринків НБУ Емал Бахтарі.

Якщо курс опускатиметься тільки в сторону здешевлення гривні, це буде не плаваючий, а девальвуючий курс.

"Тобто країна даватиме сигнал, що гривня може тільки знецінюватися. Українці заощаджуватимуть у валюті і не будуть довіряти гривні. А інвесторам складно буде приймати рішення про інвестиції", - пояснює Бахтарі.

За його словами, коли курс гривні девальвує, виграють експортери. Адже отримують більше гривень за один долар. Звичайні люди втрачають, адже їм стає дорожче купувати імпортні товари, їздити за кордон, платити за газ та бензин.

"Коли гривня зміцнюється, експортери втрачають, але виграє решта країни, яка споживає імпортні товари. Плаваючий курс урівноважує інтереси цих двох сторін", - пояснює Бахтарі.

Ринок відкритий, але: Чому українські біженці тікають із Польщі до Німеччини - пояснення експертки

вівторок, 30 квітень 2024, 10:56

Німеччина є одним з головних напрямків як для українських біженців, так і трудових мігрантів. Цього року в країні дозволили працювати на підприємствах і вчити мову одночасно для заохочення працевлаштування. Про це у коментарі "Главкому" розповіла керів...

Завдяки розгрому ЧФ ВМС Росії: Експорт сільгосппродукції з чорноморських портів України сягнув довоєнного рівня, - дипломат

вівторок, 30 квітень 2024, 9:14

Про це розповів у понеділок постпред України при ООН Сергій Кислиця, виступаючи на круглому столі "Політичний діалог - подолання глобальної продовольчої небезпеки та ризику голоду: посилення колективного впливу", який було організовано Економічною і со...