Навала фальшивих гривень: Українців попередили про нову схему (фото)

Фальшиві гривні в Україні стали робити настільки якісно, що навіть ультрафіолет не завжди допомагає побачити різницю між справжньою і підробленою банкнотою. Тепер же фальшивомонетники придумали нову схему розповсюдження підробок серед українців, передають Патріоти України.

Так, ділки вирішили піти по шляху наркоторговців, які поширюють заборонені речовини через Telegram-канали. Контакти фальшивомонетників стали з'являтися в людних місцях. В основному вони пропонують придбати підроблені 200 і 500 гривень.

Одне з таких "оголошень" помітили неподалік від Центрального залізничного вокзалу в Києві. Причому, "реклама" на стіні була написана в парі метрів від поліцейської дільниці.

Збувають підробки вони так само, як і торговці наркотиками, - з допомогою системи закладок. Кіберполіції вже вдалося виявити й заблокувати три таких інтернет-магазина, - каже декан факультету кіберполіції Харківського університету внутрішніх справ В'ячеслав Марков, де розробили чат-бот, блокуючий подібні магазини.

Ціна на такі підробки становить 50% від суми фальшивки. Тобто мальовану 200-ку віддають за справжню 100-ку. "За нашою інформацією, ці фальшиві гривні виробляються десь у Китаї. Кіберполиция вже активно працює, протистоячи цьому злу... У цих інтернет-каналів було 2-3 тисячі підписників", - сказав Марков. За словами експерта, в Україні сьогодні працює близько 20 таких магазинів.

Хіти тижня. Коронавірус із нафтою допомогли: Міжнародні резерви Росії рекордно впали з 2008 року за один тиждень

п’ятниця, 3 квітень 2020, 0:10

Економіка Росії опинилася в складній ситуації через потрійний удар. Експерти повідомляють, що такого обвалу резервів Центрального банку не було 12 останніх років, починаючи з осені 2008 року. Тоді за тижневий період з 17 по 24 жовтня ЦБ втратив 30,6 мл...

Долар виріс, газ подешевшав, казна просіла втричі: Цікаві цифри за рік президенства Зеленського (інфографіка)

четвер, 2 квітень 2020, 23:16

За час президентства Володимира Зеленського залишки на єдиному казначейському рахунку України зменшилися з 36 до 10 млрд гривень, а кілограм гречки подорожчав з 16 до 38 грн. При цьому трохи зменшився зовнішній борг і істотно подешевшав газ для населен...