
Мало хто знає, але така смачну і вітамінну весняну рослина, як черемшу (дикий часник) в Україні занесено до Червоної книги. А це означає, що за її зривання та продаж передбачені штрафи від 1700 до 3650 грн. Причому оштрафувати можуть навіть у випадку, якщо людина зірвала цю рослину на своєму ж городі, передають Патріоти України.
«Люди почали вирощувати черемшу на городах, так само як проліски та шафран. Але в законі немає винятків: де б ти її не виростив, продавати не можна. Росте на городі — нехай росте, а зривати та продавати не можна. Штраф буде такий самий, як і за лісову», — розповів начальник відділу державного екологічного контролю природно-заповідного фонду лісів та рослинного світу Держекоінспекції у Львівській області Богдан Катюбін для «Еспресо.Захід».
Тож якщо людину затримали в лісі на зриванні черемші, тоді їй загрожує штраф від 510 до 850 грн. При цьому додатково треба буде віддати по 62 грн за кожну цибулину. А от за продаж червонокнижної рослини загрожує штраф від 1700 до 3650 грн.
Цього літа робота української енергомережі напряму залежатиме від погодних умов та російських атак. У найближчі місяці країна може знову стикнутися з нестачею потужностей, що спричинить тимчасові перебої з електропостачанням. Можуть запровадити аварійн...
Останній waiver закінчився 16 червня. США відновили дію санкцій проти російських нафтових корпорацій Роснефть і Лукойл після кількох відтермінувань. Останнє послаблення санкційного режиму завершилося 16 червня, і його не було продовжено. Про це заявив ...