Навіть в умовах війни! Пенсії суддів підвищили до 95 тис. грн - прості українці отримують у 20 разів менше

В Україні пенсії суддів злетіли до 95,1 тис. грн, при цьому прості українці в середньому отримують у 20 разів менше. У середньому українці отримують близько 4,5 тис. грн, це у 20 разів менше від суддівської виплати, передають Патріоти України.

Лише за 10 місяців поточного року, як ідеться у звітності ПФУ, що є у розпорядженні OBOZREVATEL, сума їхніх пенсій зросла приблизно на 7 тис. грн і сягнула 95,1 тис. грн. Такими темпами до кінця року вони отримуватимуть стільки ж, як і українські воїни на передовій.

Середню пенсію у 95 139 грн одержує 3601 особа: судді на заслуженому відпочинку (у відставці). Їхня висока пенсія пояснюється не лише високими зарплатами. Справа в тому, що для них діють спеціальні правила. Якщо звичайний українець отримує свою виплату за формулою, то для суддів усе ще діє окреме правило: вони одержують відсоток від зарплати чинного судді.

У формулі для "простих українців" для розрахунку беруть середню зарплату по країні за три роки, опісля її множать на співвідношення власної зарплати до середньої, на стаж у роках та на 1%. Як результат, навіть за 35 років стажу та середньої зарплати можна претендувати на 35% від середньої зарплати за три роки (а вона нижча, ніж актуальна середня зарплата).

Суддя ж, який працював 35 років, може отримувати 90% зарплати чинного судді. Та й на цьому не все. Звичайні українці навіть із величезними зарплатами можуть отримати пенсію, розмір якої не перевищує 10 мінімальних. На цей момент це 20 930 грн. Суддів це обмеження не стосується.

Ексміністр соцполітики Андрій Рева зазначає: йдеться не про пенсію, а про довічне утримання. При цьому зменшувати вже наявні гарантії згідно із законом заборонено. "Суддя не отримує пенсію. У нього не пенсія, у нього утримання", – зазначає Рева.

Водночас вчена Лідія Ткаченко вважає, що такий розмір виплати суддям порушує принцип соціальної справедливості. "Звичайно, судді скрізь отримують хороші пенсії. Але такий розрив і без війни був досить кричущим", – додає експерт.

Не менше 5200 гривень! 600 тис. українців чекає підвищення пенсії: Кому пощастить

четвер, 30 березень 2023, 9:59

Пенсії в Україні знову підвищать українцям. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що підвищення виплат для пенсіонерів, які продовжують працювати, торкнеться близько 600 тисяч українців, передають Патріоти України. "У квітні буде проведений ав...

Деякі українці мають право одержати субсидію на оплату комуналки "заднім числом": Як оформити виплату

четвер, 30 березень 2023, 8:45

Декому з українців субсидія на оплату комуналки може бути виплачена, так би мовити, "заднім числом". Для того щоб отримати невиплачені гроші, треба буде лише звернутись із заявою в орган соцзахисту за місцем проживання та оформити банківський рахунок д...