Навіть в умовах війни! Пенсії суддів підвищили до 95 тис. грн - прості українці отримують у 20 разів менше

В Україні пенсії суддів злетіли до 95,1 тис. грн, при цьому прості українці в середньому отримують у 20 разів менше. У середньому українці отримують близько 4,5 тис. грн, це у 20 разів менше від суддівської виплати, передають Патріоти України.

Лише за 10 місяців поточного року, як ідеться у звітності ПФУ, що є у розпорядженні OBOZREVATEL, сума їхніх пенсій зросла приблизно на 7 тис. грн і сягнула 95,1 тис. грн. Такими темпами до кінця року вони отримуватимуть стільки ж, як і українські воїни на передовій.

Середню пенсію у 95 139 грн одержує 3601 особа: судді на заслуженому відпочинку (у відставці). Їхня висока пенсія пояснюється не лише високими зарплатами. Справа в тому, що для них діють спеціальні правила. Якщо звичайний українець отримує свою виплату за формулою, то для суддів усе ще діє окреме правило: вони одержують відсоток від зарплати чинного судді.

У формулі для "простих українців" для розрахунку беруть середню зарплату по країні за три роки, опісля її множать на співвідношення власної зарплати до середньої, на стаж у роках та на 1%. Як результат, навіть за 35 років стажу та середньої зарплати можна претендувати на 35% від середньої зарплати за три роки (а вона нижча, ніж актуальна середня зарплата).

Суддя ж, який працював 35 років, може отримувати 90% зарплати чинного судді. Та й на цьому не все. Звичайні українці навіть із величезними зарплатами можуть отримати пенсію, розмір якої не перевищує 10 мінімальних. На цей момент це 20 930 грн. Суддів це обмеження не стосується.

Ексміністр соцполітики Андрій Рева зазначає: йдеться не про пенсію, а про довічне утримання. При цьому зменшувати вже наявні гарантії згідно із законом заборонено. "Суддя не отримує пенсію. У нього не пенсія, у нього утримання", – зазначає Рева.

Водночас вчена Лідія Ткаченко вважає, що такий розмір виплати суддям порушує принцип соціальної справедливості. "Звичайно, судді скрізь отримують хороші пенсії. Але такий розрив і без війни був досить кричущим", – додає експерт.

Індекс рекордно обвалився: Настрої українських підприємців стрімко погіршуються - у чому причина

неділя, 14 липень 2024, 17:38

За даними Національного банку України, червневий індекс очікувань ділової активності обвалився до 43,6 балів, що є найнижчим показником за останній рік і наближається до рівня середини 2022 року, коли тривала напружена фаза війни. Про це пише agronews...

Все через нестачу робочих рук! Українські фрукти та ягоди стануть дорожчими

неділя, 14 липень 2024, 17:22

За прогнозами аналітика УКАБ Максима Гопки, нестача робочих рук в Україні може призвести до зниження попиту на державні гранти для садівництва, ягідництва та теплиць. Це пов'язано з тим, що умови гранту передбачають обов'язкове працевлаштування певної ...