Назад не збираються? Українці кинулися скуповувати дешеве житло в Іспанії

Українці суттєво наростили купівлю житла в Іспанії на тлі війни, яку розв'язала Росія. Як повідомляє Idealista, за даними ООН, майже вісім мільйонів громадян України покинули все, намагаючись врятувати свої життя. На тлі напливубіженців в Іспанії, як зазначають місцеві нотаріуси, у першому півріччі українці придбали 1237 будинків, що на 73% вище за показник першого півріччя 2021 року. Також цього року був рекорд у історичній серії спостережень із 2007 року, передають Патріоти України.

Як показує статистика, операції з нерухомістю за участю українців почали набирати обертів з 2016 року і досягли верхньої позначки у 939 угод у першому півріччі 2018 року.

Середня вартість квадратного метра житла, придбаного нашими співгромадянами, склала 1612 євро, що значно нижче середнього показника для іноземців загалом (2062 євро/кв. м). Таким чином йдеться про об'єкти середньої та низької цінової категорії.

За словами заступника гендиректора мережі агентств нерухомості "Donpiso" Еміліано Бермудеса, портрет покупців житла з України – це сім'ї з дітьми, а в деяких випадках самотні жінки з дітьми, які отримують державну допомогу. У більшості випадків, наголошує Бермудес, це потенційні покупці з "середньо-низькою купівельною спроможністю, які шукають квартири без особливих вимог та уважно придивляються до ціни". Вони цікавляться нерухомістю з двома чи трьома спальнями у столицях провінцій чи середніх містах.

Так, здебільшого в Іспанії три провінції зацікавили українців. Йдеться про Аліканте, Валенсію і Барселону. На них припадає майже 60% від загальної кількості пошукових запитів цього року. Також користуються попитом такі муніципалітети, як Торревьеха, Бенідорм, Гандія, Кульєра, Бадалона, Кастельдефельс та Оспіталітет-де-Льобрегат.

У півтора-два рази: Українцям розповіли, як зміняться тарифи на газ після опалювального сезону

середа, 29 березень 2023, 11:27

Україна завершує опалювальний сезон із великим запасом газу у сховищах. Порівняно з довоєнним періодом у країні знизилося споживання енергоресурсів. Тому наступного опалювального сезону ми можемо обійтися газом власного видобутку. Однак тарифи на газ д...

В Україні за лічені дні перерахують тарифи: Як зміняться суми у платіжках і що буде далі

середа, 29 березень 2023, 8:50

Українців з квітня чекають нові тарифи на воду: підвищення пройде у два етапи. У результаті в середньому сім'я платитиме за водопостачання на 30-70 грн на місяць більше. При цьому рішення про зростання цін на електроенергію відстрочили: до 1 травня не ...