Назвали символом московської окупації: В Україні хочуть відмовитись від "копійок" - заява НБУ

Національний банк (НБУ) ініціює зміну назви української монети "копійка" на "шаг". Причина – назва "копійка" фактично символом московської окупації. Тоді як "шаг" є українським словом для визначення дрібних монет та поверне українським монетам ідентичність, передають Патріоти України.

Про це повідомили у самому НБУ.

Там зазначили: наразі регулятор розробив пропозиції щодо необхідних законодавчих змін, які передбачають, зокрема, внесення відповідних змін до статті 32 Закону "Про Національний банк України". А також визнання такими, що втратили чинність, двох постанов Президії Верховної Ради України:

  • "Про розмінну монету України" від 2 березня 1992 року № 2156-XII;
  • "Про затвердження назви і характерних ознак грошової одиниці України" від 10.12.1991 № 1952-XII.

Також планується змінити закони "Про пенсійне забезпечення", "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", а крім того, ст. 249 Податкового кодексу України. Мета – синхронізація термінології.

"Розроблені законопроєкти після узгодження з заінтересованими державними органами Національний банк направить для розгляду та схвалення до Верховної Ради України. У разі ухвалення відповідних законів, Національний банк зможе перейти до практичного втілення ініціативи – карбування та введення в обіг українських розмінних монет, номінованих у шагах", – розповіли в Нацбанку.

Чому копійки хочуть перейменувати

В Нацбанку пояснили, що ініціюють перейменування монет зарали відновлення історичної справедливості. А також:

  • сприяння дерусифікації;
  • відродженню національних традицій у грошовому обігу України.

"Дослідивши історію грошового обігу України, ми дійшли беззаперечного висновку, що така назва для розмінної монети як "копійка" фактично є символом московської окупації. Сьогодні український народ повертає собі все, що було несправедливо в нього вкрадене та понівечене кремлівськими наративами. Саме час відновити справедливість і для грошової системи, очистити монетарний суверенітет від щонайменшої спорідненості з будь-чим московським. Ми маємо своє, питомо українське, слово для визначення дрібних монет – це слово "шаг", – йдеться в повідомленні.

Скільки копійок буде в 1 шазі

Водночас, в регуляторі зазначили: співвідношення між "копійкою" та "шагом" дорівнюватиме 1:1. Тобто, переоцінки монет не відбудеться.

При цьому підкреслюється: в майбутньому Національний банк має намір розробити дизайн та визначати порядок введення в обіг "шагів". А також порядок і строки вилучення з обігу "копійок"

Бережіться! Шахраї в Україні крадуть гроші під виглядом Пенсійного фонду - як працює нова схема

вівторок, 20 травень 2025, 18:30

Шахраї в Україні почали масово дзвонити пенсіонерам, представляючись працівниками Пенсійного фонду. Вони під виглядом перерахунку виплат виманюють дані картки Ощадбанку та SMS-код, після чого списують усі кошти з банківського рахунку, передають Патріот...

Допомогли "друзі"? Підсанкційний російський завод СПГ в Арктиці запустив другу виробничу лінію

вівторок, 20 травень 2025, 15:24

Найновіший завод Росії з виробництва скрапленого природного газу в Арктиці, попри жорсткі обмеження з боку Заходу, запустив роботу другої виробничої лінії. Про це йдеться в матеріалі Bloomberg, передають Патріоти України. Arctic LNG 2, флагманський про...