The Page дізналося, де в Україні платять більше і на яку максимальну зарплату можуть розраховувати претенденти, щоб накопичити власний капітал. Ми склали власний топ-10 найбільш високооплачуваних професій в Україні.
Для початку трохи статистики. За даними Держстату України, медіанна зарплата в січні 2021 року на 15% перевищила показники минулого року. Карантин вніс свої корективи в український ринок праці. До початку березня в Україні офіційно зареєстрували майже 490 тис. безробітних. Це на 30% перевищує минулорічну статистику.
За даними сервісу з пошуку роботи grc.ua (в минулому HeadHunter), п'ятірку лідерів за рівнем заробітної плати в Україні очолює IТ і телеком. Середній рівень заробітної плати в цій галузі - близько 59 тис. грн. На другому місці опинився топ-менеджмент з середньою зарплатою в 47,5 тис. грн, незалежно від сфери діяльності. Далі - спорт і фітнес (40,7 тис. грн), банківська сфера (30,9 тис. грн) і будівництво (30,3 тис. грн).
Як пояснила виконавчий директор grc.ua Катерина Окунська, в цих сферах є також позиції з більшим чи меншим рівнем компенсації. Тобто розмір заробітної плати в кожній сфері залежить від кількості запропонованих вакансій: чим їх більше, тим гостріше стає боротьба роботодавців за професійних робітників. Тому в сферах з високою конкуренцією значно вища зарплата. Серед інших чинників - навички кандидата, володіння іноземними мовами, проходження професійних курсів, наявність дипломів (таких як МВА), досвід роботи та інше.
Наприклад, кар'єру в ІТ зазвичай починають з підтримки. У такому випадку співробітник в середньому може розраховувати на зарплату від 14,3 тис. грн. Тоді як медіанна зарплата для розробника - 67,4 тис. грн.У Київському міському центрі зайнятості зазначають, що існує певний дисбаланс між пошуковими системами і вакансіями. Зазвичай ті, хто шукає роботу, мають вищу освіту, тоді як більшість вакансій розраховані на робочі спеціальності.
Вільні місця в столиці переважають в сфері адміністративного обслуговування, держуправління і оборони, соцстрахування, транспорту, складського господарства, поштової та кур'єрської діяльності та освіти. Менше вакансій - у сфері інформації та телекомунікацій. Найбільший попит у Києві виникає в сферах інформації та телекомунікацій - по 25 претендентів, а також фінансової і страхової діяльності - 12 осіб на вакансію.В IТ зараз найбільш популярні ті фахівці, які вміють програмувати на Java, Python, C ++. Однак і винагороду за свою працю вони отримують відповідну. За даними rabota.ua, найвищу медіанну зарплату у 2021 році серед усіх сфер діяльності в Україні має Senior C ++ developer - 112 тис. грн. Трохи менше отримують Senior Python developer - 100 тис. грн, Senior Front-End developer - 95 тис. грн і Senior HTML developer - 94 тис. грн. Завершує список Senior Java Developer: в середньому вони отримують 90 тис. грн.
За статистикою work.ua, найвищу медіанну заробітну плату отримують в Києві - близько 16 тис. грн. Наздоганяють столицю Одеса (середня зарплата тут становить 14 тис. грн), Дніпро (13,5 тис. Грн), Харків (13 тис. грн) і Львів (12,5 тис. грн).
Мінімальний розмір пенсії в Україні встановлюється у вигляді соціальної виплати, призначеної для громадян, які не мають достатнього трудового стажу або ніколи не працювали. Про це йдеться на порталі "Дія", передають Патріоти України. Громадяни України,...
Українські податківці посилять контроль за онлайн-діяльністю українців – всі продажі товарів через інтернет та сплата грошей за них відтепер будуть ідентифікуватися. Такі операції будуть відслідковуватися на постійній основі з 1 березня, передають Патр...