НБУ доручив ПриватБанку, Ощадбанку та іншим ретельно перевірити своїх клієнтів

ПриватБанк, Ощадбанк та інші фінансові установи повинні будуть ретельно перевірити своїх клієнтів щодо їхньої належності до санкційних списків. передають Патріоти України.

При цьому банкам доведеться знайти золоту середину для стосунків із такими клієнтами: аби не втратити своєї репутації і продовжити їхнє обслуговуванняНБУ доручив банкам ретельно перевірити своїх клієнтів щодо виявлення підсанкційних осіб. При цьому Нацбанк не вимагає, щоби банки відмовляти таким клієнтам в обслуговуванні, але водночас закликає їх бути з ними дуже обережними.

Як працювати з клієнтами, які потрапили до списків санкцій інших держав, розповіли в листі, відправленому НБУ усім банкам, що працюють в Україні.

"Окрім репутаційних ризиків для банку, пов'язаних з обслуговуванням підсанкційних клієнтів, також існують ризики блокування коштів, пов'язані зі здійсненням такими клієнтами угод", – йдеться у листі НБУ.


Тому НБУ рекомендує ПриватБанку, Ощадбанку, а також іншим банкам додати до алгоритму фінансового моніторингу ще й такі пункти:

  • включити до списку критеріїв ризику ознаки застосування санкцій іноземними державами;
  • визначити перелік іноземних держав, санкції яких враховуватимуться при оцінці ризику, пов'язаного з клієнтами;
  • виробити підхід до підтримки ділових відносин із клієнтами, внесеними до іноземних санкційних списків;
  • проводити ретельний моніторинг клієнтів щодо виявлення осіб, включених у санкційні списки.

При цьому в НБУ наголосили, що такий моніторинг клієнтів та виявлення серед них підсанкційних осіб дозволить банкам протистояти легалізації злочинних доходів

Японія надала Україні гранти на 22 млрд грн: Як їх вже розподілив уряд

неділя, 24 вересень 2023, 23:20

Україна отримала велику допомогу від Японського агентства міжнародного співробітництва JIСА. В уряді назвали напрямки та відомства, куди спрямують кошти. JIСА надало Україні гранти на загальну суму 21,83 мільярда гривень. Кабінет міністрів окреслив нап...

Платіжки за транспортування газу українцям перерахують за тиждень: Скільки доведеться платити з жовтня

неділя, 24 вересень 2023, 21:30

В Україні з 1 жовтня змінять правила розрахунку мінімальної витрати на транспортування газу. За новими правилами газові компанії зменшать суми для частини українців, передають Патріоти України. Як пише видання ГазПравда, Нацкомісія з питань енергетики...