НБУ оцінив ймовірність старту "плану Маршала" з відбудови України 2023 року

Ймовірність швидкої реалізації масштабного плану відбудови України ("плану Маршала") поки що становить менше 15%. НБУ не закладав цей сценарій у базовий макропрогноз.

Про це йдеться в "Інфляційному звіті" Національного банку України (січень 2023 року).

Як зазначається у звіті, повоєнні плани відновлення України наразі передбачають тісну співпрацю з міжнародними кредиторами та донорами. Необхідні обсяги інвестицій для відновлення ушкодженої війною інфраструктури та виробництв вимірюються вже сотнями мільярдів доларів.

"Масштабні надходження коштів на відбудову не закладено в припущення базового сценарію макроекономічного прогнозу, адже акумуляція таких ресурсів та деталізація відповідної програми наразі тривають", - зазначають в НБУ.

За очікуваннями НБУ, започаткування такого проекту в короткостроковій перспективі разом з євроінтеграційними реформами значно прискорить темпи економічного зростання. Доходи населення зростатимуть значно швидше, ніж передбачалося в базовому сценарії, що обумовлюватиме посилення фундаментального інфляційного тиску. Проте його компенсуватимуть курсові ефекти через приплив валюти в країну та зниження премії за ризик.

"Це дасть змогу НБУ раніше почати цикл пом’якшення монетарної політики", - йдеться в огляді.

Нагадаємо, за прогнозом НБУ, економічна активність в Україні у 2023 році залишатиметься слабкою, а реальний ВВП зросте лише на 0,3%. Погіршення прогнозу порівняно із жовтневими оцінками зумовлене насамперед наслідками енергетичного терору, а також переглядом основного припущення щодо зниження безпекових ризиків лише з початку 2024 року.

Підвищення пенсій: Хто в січні отримає добавку до виплат у 268 грн

п’ятниця, 29 вересень 2023, 11:30

У проєкті бюджету на 2024 рік, уряд планує провести перерахунок пенсій українців у три етапи. Зокрема, з 1 січня зросте пенсія для українців, яким виповнилось 65 років, передають Патріоти України. З 1 січня обіцяють встановити мінімальну зарплату на рі...

Угорщина заявила, що Україна "не отримає і копійки" з бюджету ЄС, доки не виконають їхню вимогу

п’ятниця, 29 вересень 2023, 10:30

Глава адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Сергій Гуйяш заявив, що Україна не отримає жодної копійки грошей з бюджету ЄС, доки повне фінансування не отримає сама Угорщина. Справа в тому, що для фінансової допомоги Україні потрібна згода всіх країн-Є...