НБУ підвищить офіційний курс долара до 40 грн: Українцям повідомили, коли це станеться

До кінця 2022 року офіційний курс долара в Україні залишиться 36,6 гривні. Проте наступного року НБУ його, ймовірно, підвищить до 40 доларів. Швидше за все, це відбудеться ближче до закінчення 2023 року. Такий прогноз щодо курсу долара дала інвесткомпанія ICU, передають Патріоти України.

На думку аналітиків компанії, 2022 рік Україна закінчить з офіційним курсом долара 36,6 гривні, який було встановлено ще в липні нинішнього року. Очевидно таким він буде і на початку 2023 року. Проте вже до кінця 2023 гривня неминуче ослабне, і Нацбанк скоригує офіційний курс до 40,2.

Раніше ICU прогнозувала відчутніше послаблення гривні протягом наступного року. Проте наразі аналітики переглянули свої прогнози. Вони вважають, що курс долара зросте, проте не настільки, як очікувалося.

"Ми вважаємо, що НБУ не поспішатиме послаблювати курс гривні настільки, як ми очікували раніше. Ми зараз прогнозуємо, що до кінця 2023 року офіційний курс долара зросте приблизно до 40 грн, хоча раніше очікували курсу 45 грн", - йдеться в аналітичному прогнозі компанії.

Аналітики ICU також прогнозують зростання валютних резервів НБУ за рахунок зовнішніх надходжень. Очікується, що сума валютного резерву Нацбанку досягне 35 мільярдів доларів.

При цьому національна економіка також зароблятиме гроші, та все ж більше надії – на міжнародну допомогу, оскільки українська економіка не зможе працювати на повну потужність через проблеми з енергопостачанням.

"Загалом же, українська економіка залишатиметься вразливою. Проте водночас досить життєздатною та у значно кращому стані, ніж можна було б очікувати на початку повномасштабної війни", - наголосили аналітики.

Помірне ослаблення гривні не повинно призвести до підвищення тарифів на комуналку. Вони, якщо й зростуть, то незначно, оскільки зростання курсу долара буде невеликим. А зарплати і пенсії українців також зростуть ненабагато. У бюджетників вони взагалі залишаться незмінними, а в інших сферах зростання реальної зарплати не встигатиме за інфляцією.

Таким чином, великих фінансових потрясінь наступного року українцям очікувати не варто. Але на й зростання добробуту також розраховувати не випадає. Та загалом для країни, що воює, українська економіка тримається дуже стійко

Дуже важливий крок! Рада скасувала сплату ПДВ та мита при ввезенні дронів, тепловізорів та рацій

понеділок, 6 лютий 2023, 15:59

Верховна Рада звільнила від сплати мита та податку на додану вартість ввезення дронів, тепловізорів та рацій в країну, передають Патріоти України. "Рада схвалила наші законопроекти №8360/8361-д щодо звільнення від ПДВ та мита ввезення коптерів, теплові...

Впливає багато факторів: Аналітик спрогнозував, яким буде курс долара найближчими днями

понеділок, 6 лютий 2023, 15:30

Найближчими днями, з 6 до 10 лютого, у банках готівковий курс долара в Україні перебуватиме в коридорі від 39,60 до 41,00 грн/дол., а євро - від 42,20 до 44,20 грн/євро, передають Патріоти України. Такий прогноз зробив аналітик Олексій Козирєв, зазначи...