Не боїться санкцій США? Індія знову приймає танкери з російською нафтою Sokol, - ЗМІ

Танкери з російською нафтою Sokol повертаються до Індії, незважаючи на санкції США. Про це повідомляє Bloomberg у вівторок, 2 квітня, передають Патріоти України.

У матеріалі зазначається, що після повномасштабного вторгнення Росії в Україну індійські нафтопереробники стали основними покупцями російської нафти за зниженими цінами, однак відчули труднощі з отриманням сировини через посилення санкцій у кінці 2023 року.

Як пише агентство, зараз супертанкер Nireta стоїть на якорі біля порту Вісакхапатнам на східному узбережжі Індії. Два інших танкери — Східний проспект і Erecter — перебувають біля Джамнагара на заході.

Згідно з даними відстеження суден, зібраними Bloomberg, їхнім пунктом призначення є Сікка. Туди ж прямує танкер Clyde Noble. Усі партії російської нафти Sokol, завантажені в березні, і більшість відправлених у лютому були доставлені до Китаю, але деякі з цих попередніх партій наразі повертаються до Індії, зазначається в матеріалі.

Bloomberg повідомляє, що нині Sokol постачається трейдерами, а не виробником, що дозволяє пропонувати вантажі «за привабливими знижками». За словами керівників нафтопереробного заводу в Індії, які попросили не називати їхні імена, це призвело до відновлення деяких потоків до країни.

У лютому агентство Bloomberg повідомляло, що посилення санкцій з боку США порушило торгівлю нафтою між Росією та Індією, і остання змушена шукати інших постачальників для своїх нафтопереробних заводів.

У березні також повідомлялось, що індійська компанія Reliance Industries, власник найбільшого у світі нафтопереробного комплексу, відмовляється приймати нафту, доставлену танкерами російської компанії Совкомфлот (СКФ).

Наслідки відкриття Ормузської протоки: Світові ціни на нафту обвалилися до довоєнного рівня

середа, 24 червень 2026, 18:57

Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...

Столиця рф приречена на паливний голод: Московський НПЗ зупинили до 2027 року внаслідок ударів дронів - ЗМІ

середа, 24 червень 2026, 18:50

Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...