В Україні оновили правила, що стосуються відкриття та закриття рахунків у банках і небанківських установах. Про це йдеться в постанові правління Національного банку (НБУ) №135 19 листопада, передають Патріоти України.
Тепер для виконання цих операцій більше не потрібно ставити власноручний підпис. Замість цього клієнти можуть скористатися кваліфікованим електронним підписом (КЕП) або його аналогами.
Таке рішення пояснюється приведенням законодавства України у відповідність до норм про електронні довірчі послуги, а також необхідністю врегулювання окремих аспектів функціонування платіжного ринку.
Національний банк розширив можливості для небанківських постачальників платіжних послуг. Відтепер вони зможуть відкривати платіжні рахунки іншим небанківським учасникам ринку виключно для виконання платіжних операцій з використанням власних коштів.
Також клієнтів таких організацій звільнили від необхідності особисто підписувати документи на відкриття або закриття рахунків. Замість цього вони, або їхні законні представники, можуть використовувати:
"Це дає змогу фізичним особам, які у зв'язку з хворобою або з інших причин не можуть підписатися власноруч на документах, уникнути можливих перешкод під час користування рахунком", — пояснили у відомстві.
Навіть після березневої індексації середня пенсія в Україні продовжує залишатися вкрай низькою — 6341 гривня, або 152 долари. Водночас незважаючи на заявлену індексацію в 11,5%, насправді багато українських пенсіонерів отримали значно меншу надбавку. П...
В Україні з середньою зарплатою та повним стажем можна заробити на пенсію, розмір якої становить 5269,9 грн. Для такої виплати треба платити єдиний соцвнесок із середньої зарплати (станом на зараз – 18 589 грн). Як підрахував OBOZ.UA, якщо є 40 років с...