Не потрібно скуповувати долар: У Нацбанку розповіли українцям, як зберегти гроші

Національний банк України закликає українців не купувати долари і використовувати інші способи для збереження власних заощаджень - банківський депозит або покупка державних облігацій. Про це в інтерв'ю порталу "Главком" сказала перша заступник голови правління Національного фінансового регулятора Катерина Рожкова, передають Патріоти України.

"Тобто люди намагаються зафіксувати свої гривневі заощадження, вберегти їх від знецінення. Саме тому ми, по-перше, в червні підвищили облікову ставку до 25%. Підняття ставки - це сигнал для банків підвищити ставки за депозитами, щоб не відбувалася втеча від гривні", – сказала вона.

За словами Рожкової, замість покупки доларів гроші можна класти на гривневий депозит. Його ставка як мінімум компенсує частину інфляції. Ще один спосіб інвестицій - військові облігації.

"Зрозуміло, що сьогодні навіть при інфляції 21,5% їх прибутковість значно нижче. Але ми вже бачимо, що Мінфін поступово підвищує ставки і очікуємо, що цей процес буде продовжуватися. Таким чином, для громадян це дало б можливість значною мірою перекрити інфляційні втрати", - підсумувала вона.

Українці вже зараз можуть платити за електроенергію вдвічі менше: Що потрібно зробити

неділя, 25 вересень 2022, 9:25

В Україні ті сім'ї, які встановили двозонні лічильники, можуть у нічний період платити за електроенергію вдвічі менше. Це дозволить значно скоротити витрати на комуналку, передають Патріоти України. . Вартість електроенергії не зміниться (останнього ...

Хто має право в умовах воєнного стану достроково вийти на пенсію за віком: Юристи пояснили алгоритм

неділя, 25 вересень 2022, 8:44

До фахівців "Юридичного порадника для ВПО" звернулася 58-річна переселенка з Харкова. За місяць до того її звільнили за скороченням штату. У новинах жінка читала, що зараз багатьом дозволяють достроково піти на пенсію. Чи так це і що для цього потрібно...