Не втратьте свій шанс! Частина українців може вдвічі підвищити свої пенсії - юристи підказали лазівку, але є нюанс

Військові пенсіонери, які вийшли на пенсію після 2018 року, мають змогу збільшити свою пенсію майже на 50%. Однак робити це доведеться через суд, передають Патріоти України.

Справа в тому, що розмір виплат таким пенсіонерам визначено, виходячи із прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 2018 рік, пояснили юристи Адвокатського бюро Івана Хомича. Цей прожитковий мінімум на 52% нижчий за діючий, а розмір виплат не змінився.

Тому юристи рекомендують перерахувати пенсію в судовому порядку, виходячи з розміру прожиткового мінімуму на 2020-2023 роки. Саме це й призведе до збільшення виплати приблизно на 50%.

Так, якщо 2018 року прожитковий мінімум становив 1762 грн, то 2023-го – вже 2684 грн. Згідно з формулою, якщо основний розмір виплати військового пенсіонера зараз становить 13 000 гривень, після перерахунку він може збільшитись до 19 760 гривень.

"Саме такий перерахунок стосується лише військових пенсіонерів", – зазначили юристи. Таку можливість мають військові пенсіонери, які вийшли на пенсію після 2018 року та проходили службу:

  • в Нацгвардії;
  • Прикордонній службі;
  • Служба безпеки України;
  • Збройні сили України;
  • Державну кримінально-виконавчу службу;
  • Управління державної охорони;
  • Державна служба з надзвичайних ситуацій;
  • Служба зовнішньої розвідки.

Юристи зазначають, що у столиці звертатися з такими позовами слід до Київського окружного адміністративного суду. В інших містах також можна звертатися до адмінсудів.

Тарифи на електроенергію знову злетять? Коли в Україні може знову здорожчати світло

субота, 13 липень 2024, 13:00

Тариф на електроенергію не переглядатиметься до 1 травня наступного року. Про це йдеться у відповіді міністра енергетики України Германа Галущенка на запит нардепа Олексія Кучеренка, передають Патріоти України. "Ціна на електричну енергію для побутови...

Українці з великими стажем можуть отримувати малі пенсії: У чому причина і як діяти

субота, 13 липень 2024, 10:48

В Україні пенсійна система влаштована таким чином, що з часом виплата застаріває (застарівають показники, які враховують в формулі розрахунку пенсії). Таким чином навіть з великим стажем можна отримувати маленьку пенсію. Про це йдеться в публікації вид...