Не втратити свою перспективу у енергетичному завтра: Україна розвиватиме водневу енергетику з італійською компанією

Україна прагне розвиватися у напрямкові декарбонізації, відтак Міненерго та італійська SNAM підпишуть меморандум для розвитку у водневій енергетиці, повідомляють Патріоти України з посиланням на Урядовий портал.

11 червня відбулася зустріч міністра енергетики Германа Галущенка з послом Італії в Україні П’єром Франческо Дзадзо.

Галущенко представив основні пріоритети розвитку української енергетики: реалізація цілей Європейського зеленого курсу, синхронізація української енергосистеми із європейською ENTSO-E, розвиток енергоефективності та справедлива трансформація вугільних регіонів.

"Ми бачимо можливість подальшого розвитку нашого партнерства, зокрема щодо газотранспортної системи та її подальшого розвитку у напрямку декарбонізації. А також можливого використання ГТС при водневому переході. І ми готові виходити на більш практичний рівень співпраці", - зазначив міністр.

Італійська сторона висловила зацікавленість у співробітництві з Україною щодо залучення новітніх технологій для розвитку енергетичного сектору, насамперед у сфері відновлюваної енергетики та газотранспортної системи.

Першим кроком до зміцнення співпраці стане підписання Міненерго меморандуму із італійською компанією SNAM, провідним світовим енергетичним оператором, відомою своїм досвідом у водневій енергетиці, зокрема, у проєктах, пов’язаних із зеленим воднем.

Нагадуємо, Україна має потенціал для середньорічного виробництва "зеленого" водню на рівні 5,5 млрд кубометрів – та передусім потрібно розробити відповідне законодавство.

Коли "связан одной веревочкой" з недоімперією з її негараздами: Киргизстан слідом за Росією накрив дефіцит бензину

п’ятниця, 26 червень 2026, 23:03

Киргизстан зіткнувся з дефіцитом бензину марок Аі-95 та Аі-98 через обмеження постачання з Росії та сезонного зростання попиту, передають Патріоти України з посиланням на The Moscow Times. Голова Асоціації нафтотрейдерів Канатбек Ешатов зазначив, що не...

Повернення графіків: В Україні попередили про можливі відключення електроенергії - під ударом будуть ці міста

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:42

В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...