Україна прагне розвиватися у напрямкові декарбонізації, відтак Міненерго та італійська SNAM підпишуть меморандум для розвитку у водневій енергетиці, повідомляють Патріоти України з посиланням на Урядовий портал.
11 червня відбулася зустріч міністра енергетики Германа Галущенка з послом Італії в Україні П’єром Франческо Дзадзо.
Галущенко представив основні пріоритети розвитку української енергетики: реалізація цілей Європейського зеленого курсу, синхронізація української енергосистеми із європейською ENTSO-E, розвиток енергоефективності та справедлива трансформація вугільних регіонів.
"Ми бачимо можливість подальшого розвитку нашого партнерства, зокрема щодо газотранспортної системи та її подальшого розвитку у напрямку декарбонізації. А також можливого використання ГТС при водневому переході. І ми готові виходити на більш практичний рівень співпраці", - зазначив міністр.
Італійська сторона висловила зацікавленість у співробітництві з Україною щодо залучення новітніх технологій для розвитку енергетичного сектору, насамперед у сфері відновлюваної енергетики та газотранспортної системи.
Першим кроком до зміцнення співпраці стане підписання Міненерго меморандуму із італійською компанією SNAM, провідним світовим енергетичним оператором, відомою своїм досвідом у водневій енергетиці, зокрема, у проєктах, пов’язаних із зеленим воднем.
Нагадуємо, Україна має потенціал для середньорічного виробництва "зеленого" водню на рівні 5,5 млрд кубометрів – та передусім потрібно розробити відповідне законодавство.
Мінімальна пенсія в Україні має бути 4 тис. грн, середня – в межах 12-13 тис. грн, але останню ми не можемо собі дозволити. Про це в інтерв'ю "Новини.LIVE" 4 липня сказав голова комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики,...
Попри те що держава не планує найближчим часом підвищувати мінімальну пенсію, українські пенсіонери можуть розраховувати на вікові доплати, передають Патріоти України. Зокрема, у липні тим, хто досягне певного віку, будуть доплачувати до пенсії відпові...