Незважаючи на істерику Москви: В Європі на вимогу України почали вилучати майно" Газпрому"

Першим рішення серед європейських юрисдикцій, котрі за рішенням Стокгольмського арбітражу та запитом України арештували майно російського монополіста, прийняв суд Люксембургу.

У Люксембурзі суд постановив виконати рішення арбітражної інстанції про стягнення з Газпрому 2,6 мільярда доларів в рамках суперечки з Нафтогазом України. Як повідомляє Інтерфакс із посиланням на квартальну звітність компанії, Люксембурзькі відділення великих світових банків є кредиторами Газпрому, зазначають Патріоти України.

Уточнюється, що в цьому європейській державі зареєстрована компанія, що випускає єврооблігації компанії Gaz Capital SA. Українська сторона в лютому поточного року направила на адресу люксембурзьких підрозділів найбільших банків і Gaz Capital повідомлення про арешт будь-якої заборгованості "Газпрому" і активів компанії в Люксембурзі. Росія спробувала арешт оскаржити, але в червні 2019 року суд клопотання Газпрому відхилив.

Подібні дії Нафтогаз робить і в Нідерландах. У травні суд Амстердама наклав арешт на належні російської компанії акції BSPC, а також на погашення заборгованості місцевими компаніями перед Газпромом. Крім цього, в голландській юрисдикції зареєстрований Gazprom Holding Cooperatie з активами на мільярд рублів.

Як відомо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 мільярда доларів за недопоставку газу для транзиту. У Росії з рішенням суду не погодилися.

Хіти тижня. "Новый удар, или Чем обернутся новшества с тарифами на коммуналку для украинцев", - експерт

четвер, 22 жовтень 2020, 19:00

"На своем внеочередном заседании в прошедшую пятницу Кабинет министров Украины утвердил законопроект, которым установление тарифов на тепловую энергию, горячую воду, водоснабжение и водоотвод полностью передается от Нацкомиссии по регулированию энергет...

Про будівництво двох баз ВМС, або Що заважає налагодити ефективну співпрацю України з країнами НАТО

четвер, 22 жовтень 2020, 9:55

Важливо розглядати розбудову військово-морського флоту України виключно в аспекті забезпечення вільного судноплавства одночасно Чорного й Азовського морів. І подавати це в аспекті деокупації незаконно анексованого Криму.