Незважаючи на істерику Москви: В Європі на вимогу України почали вилучати майно" Газпрому"

Першим рішення серед європейських юрисдикцій, котрі за рішенням Стокгольмського арбітражу та запитом України арештували майно російського монополіста, прийняв суд Люксембургу.

У Люксембурзі суд постановив виконати рішення арбітражної інстанції про стягнення з Газпрому 2,6 мільярда доларів в рамках суперечки з Нафтогазом України. Як повідомляє Інтерфакс із посиланням на квартальну звітність компанії, Люксембурзькі відділення великих світових банків є кредиторами Газпрому, зазначають Патріоти України.

Уточнюється, що в цьому європейській державі зареєстрована компанія, що випускає єврооблігації компанії Gaz Capital SA. Українська сторона в лютому поточного року направила на адресу люксембурзьких підрозділів найбільших банків і Gaz Capital повідомлення про арешт будь-якої заборгованості "Газпрому" і активів компанії в Люксембурзі. Росія спробувала арешт оскаржити, але в червні 2019 року суд клопотання Газпрому відхилив.

Подібні дії Нафтогаз робить і в Нідерландах. У травні суд Амстердама наклав арешт на належні російської компанії акції BSPC, а також на погашення заборгованості місцевими компаніями перед Газпромом. Крім цього, в голландській юрисдикції зареєстрований Gazprom Holding Cooperatie з активами на мільярд рублів.

Як відомо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 мільярда доларів за недопоставку газу для транзиту. У Росії з рішенням суду не погодилися.

Поспішайте купувати: Долар опустився ще більше - свіжий курс валют

середа, 23 жовтень 2019, 8:57

В Україні курс долара в середу, 23 жовтня, опустився на 9 копійок, передають Патріоти України. Зокрема, середній курс гривні до американської валюти в продажу був встановлений на рівні 25,01 грн/$, свідчать дані банківських установ. Водночас середній к...

Китайська експансія: Як фермери з КНР освоюють російський Далекий Східт (фото)

середа, 23 жовтень 2019, 7:10

Незважаючи на російсько-китайське зближення останніх років, жителі Далекого Сходу як і раніше називають стратегію КНР щодо сусідніх територій "експансією". Щоб оцінити реальні масштаби китайського присутності на Росії, кореспонденти Бі-бі-сі проаналізу...