У липні мешканці столиці отримали змогу відмовитися від отримання паперових рахунків за комунальні послуги (на користь рахунків в електронному форматі). Як повідомили тоді у Київській міській адміністрації, рішення ухвалили "через численні звернення споживачів". Проте, як виявилося, у такій реформі є й свої "підводні камені". Про них розповів засновник і голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. На його думку, відмова від паперових квитанцій в існуючому форматі містить небезпечні приховані нюанси для самих споживачів передають Патріоти України.
1. При виникненні непорозумінь, чи непрозорих нарахувань, саме паперові рахунки фактури є основними доказами порушення прав споживача при судових спорах по захисту прав споживачів комунальних послуг. Наприклад у рахунку за послуги центрального опалення міститься детальна інформація про отриману послугу, заборгованості, перерахунки, нарахування, терміни і періоди надання цієї послуги та ще деякі показники за допомогою яких можна зрозуміти — за що саме, та як нараховані гроші.
2. Без паперових рахунків, де відображені всі цифри, буде значно важче довести свою правоту (що вам несправедливо нарахували платіжки) як в досудових спорах, скаргах, листуваннях, так і в судах. Адже якщо порівняти електронний рахунок фактуру (на які пропонує перейти КМДА) та паперовий, то можна зрозуміти, що електронний рахунок взагалі не містить ніякої детальної інформації та у випадку надання цього рахунку до суду, суддя не зможе об`єктивно побачити, звідки взялася сума нарахувань. В електронній квитанції не зазначено навіть спожитий обсяг послуги, а є лише сума до сплати за окремий період.
3. З повною відмовою від паперових рахунків не виключений сплеск шахрайських схем з боку монополістів надання послуг. Адже навіть за судовим запитом монополіст зможе надати суду будь-яку роздруківку на свій розсуд, з якої буде незрозуміло сутність вашої претензій.
Тож експерти Спілки радять не поспішати відмовлятись від діючих паперових рахунків за комунальні послуги, особливо, за водопостачання і опалення принаймні до тих пір, доки КМДА не розробить принципово іншу електронну систему оплати за комунальні послуги, де будуть детально зазначені всі показники, всі об’єми і всі дані по нарахуванням сум за комунальні послуги.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...