Недоімперія "надриває пупок": Названо витрати РФ за дев'ять місяців війни проти України

"Спєцаперація" не вклалася у заплановані Кремлем два тижні, витрати зростають астрономічно від планованих. Особливо це стане відчутно з грудня-лютого, коли очікується різке зниження доходів від експорту нафти та нафтопродуктів

За дев'ять місяців повномасштабної війни проти України Росія витратила $82 млрд, що становить чверть її річного бюджету. Про це у четвер, 24 листопада, повідомляє Forbes.

Зазначається, що ця оцінка включає безпосередні витрати, необхідні для підтримки військових дій. Але не включає стабільні витрати на оборону чи втрати пов'язані з економікою.

"У 2021 році всі бюджетні доходи Росії становили $340 млрд. Тобто, РФ вже витратила чверть минулорічних доходів на військові дії. Якщо навесні такі витрати могли виглядати цілком прийнятними, зважаючи на те, що РФ отримувала за нафту і газ близько 1 млрд євро на день, то зараз ситуація інша. Доходи федерального бюджету РФ від експорту нафти і газу знижуються. Росія вже втратила більшу частину європейського газового ринку після зупинки поставок через Північний потік. З грудня почнуть діяти санкції щодо російської нафти", - йдеться у матеріалі видання.

У той же час, восени вартість витрат на війну для РФ зросла вдвічі. Зараз війна вимагає щонайменше $10 млрд на місяць.

Найбільшими статтями витрат названо забезпечення армії (28,7 млрд), втрачена техніка (20,8 млрд) та зарплата військовим (15,6 млрд).

До речі, у липні Forbes повідомляв, що щодня країна-агресор витрачає на військові дії в Україні близько 400 млн доларів.


У Нацбанку розповіли, де можна зняти готівку в умовах блекауту: Список чергових відділень банків і банкоматів

понеділок, 28 листопад 2022, 12:55

Останніми роками українці дедалі частіше стали користуватися безготівковими розрахунками. Це набагато зручніше, ніж носити з собою готівку та боятись її втратити, передають Патріоти України. НБУ сподівається, що таких відділень буде близько тисячі, ал...

Відключення електроенергії зупинили роботу молокозаводів в Україні: Що буде з цінами на продукцію

понеділок, 28 листопад 2022, 12:30

Ракетні удари по Україні та відключення електроенергії негативно вплинули на молокопереробну галузь України. Минулого тижня довелося призупинити роботу частини підприємств, адже не всі заводи мають достатню кількість генераторів, передають Патріоти Укр...