Недоімперія "надриває пупок": Названо витрати РФ за дев'ять місяців війни проти України

"Спєцаперація" не вклалася у заплановані Кремлем два тижні, витрати зростають астрономічно від планованих. Особливо це стане відчутно з грудня-лютого, коли очікується різке зниження доходів від експорту нафти та нафтопродуктів

За дев'ять місяців повномасштабної війни проти України Росія витратила $82 млрд, що становить чверть її річного бюджету. Про це у четвер, 24 листопада, повідомляє Forbes.

Зазначається, що ця оцінка включає безпосередні витрати, необхідні для підтримки військових дій. Але не включає стабільні витрати на оборону чи втрати пов'язані з економікою.

"У 2021 році всі бюджетні доходи Росії становили $340 млрд. Тобто, РФ вже витратила чверть минулорічних доходів на військові дії. Якщо навесні такі витрати могли виглядати цілком прийнятними, зважаючи на те, що РФ отримувала за нафту і газ близько 1 млрд євро на день, то зараз ситуація інша. Доходи федерального бюджету РФ від експорту нафти і газу знижуються. Росія вже втратила більшу частину європейського газового ринку після зупинки поставок через Північний потік. З грудня почнуть діяти санкції щодо російської нафти", - йдеться у матеріалі видання.

У той же час, восени вартість витрат на війну для РФ зросла вдвічі. Зараз війна вимагає щонайменше $10 млрд на місяць.

Найбільшими статтями витрат названо забезпечення армії (28,7 млрд), втрачена техніка (20,8 млрд) та зарплата військовим (15,6 млрд).

До речі, у липні Forbes повідомляв, що щодня країна-агресор витрачає на військові дії в Україні близько 400 млн доларів.


Україна отримала пільговий кредит від Канади

п’ятниця, 31 березень 2023, 19:43

До державного бюджету України від Канади надійшло 2,4 млрд канадських доларів (1,8 млрд доларів США) кредиту на пільгових умовах. У грудні канадський уряд також підтримав Київ кредитом у 500 млн, нагадують Патріоти України. Як повідомила прес-служба Мі...

Українців попередили про подорожчання продуктів перед Великоднем: Чим треба запастись

п’ятниця, 31 березень 2023, 14:28

В Україні продукти традиційно подорожчають перед Великоднем. Стало відомо, наскільки зміняться ціни на затребувані асортиментні позиції і чим потрібно запастись перед святом, передають Патріоти України. З початку року в країні максимально зросли ціни н...