Всі найбільші компанії скоротили обсяг видобутку нафти і конденсату в порівнянні з минулим роком і рік до року (грудень 2020 року порівняно з груднем 2019-го).
Якість російських свердловин погіршується, розповідає експерт з енергетики Михайло Крутіхін. Їх кількість зростає, а віддача за останні 10 років зменшилася всемеро. Галузь у занепаді. Щоб уникнути кризи, потрібні нові технології, підходи та інвестиції. Вони недоступні через санкції Заходу проти Росії, що діють, відколи почалась агресія проти України 2014 року.
2019-го Росія встановила рекорд за обсягами видобутку нафти за весь пострадянський період - 568 млн т нафти і конденсату. Середньодобовий видобуток склав 11,25 млн барр. за добу. Однак з початком пандемії коронавірусу світовий нафтовий ринок пережив шок, пов'язаний з різким падінням попиту на нафту, викликане скороченням обсягу промислового виробництва і перевезень. У березні ситуація погіршилася розвалом угоди ОПЕК +, що діяла з 2016 року. Учасники угоди, включаючи Росію, не змогли узгодити умови продовження домовленості щодо обмеження видобутку нафти. Саудівська Аравія запропонувала додатково скоротити видобуток, а Росія виступала за збереження діючих квот (скорочення на 1,7 млн бар. на добу до рівня жовтня 2018 року). Після розвалу угоди ціна на нафту впала майже в два рази.
Укласти нову угоду країнам-учасницям ОПЕК + вдалося тільки в квітні. Вони погодили знизити видобуток сумарно на 9,7 млн бар. на добу. У липні умови були пом'якшені: з 1 серпня обсяг скорочення нафтовидобутку знизився до 7,7 млн бар. на добу. На початку грудня учасники угоди ОПЕК + постановили про збільшення нафтовидобутку на 0,5 млн бар. на добу з січня 2021 роки (спочатку планувалося, що видобуток збільшиться на 2 млн бар.).
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....