Немає за що купувати газ: В Україні можуть припинити опалення багатоквартирних будинків

В Україні можуть припинити опалення житлових будинків ще задовго до закінчення зими та опалювального сезону. Комунальній енергетиці не вистачає дешевого газу, а купувати дорогий місцевій владі просто немає за що. Через це котельні можуть перейти працювати в режим технологічної броні. Про це кажуть в асоціації Укртеплокомуненерго, передають Патріоти України.

Цей режим передбачає фактичне припинення опалення житлового фонду. Тепловики лише підтримуватимуть мінімальну температуру теплоносія, за якої не відбудеться замерзання води у трубах. При цьому багатоквартирні будинки залишаться без опалення.

Така ситуація склалася через те, що постачальник газу, компанія Нафтогаз Трейдинг не погоджується відпустити підприємствам ТКЕ (теплової комунальної енергетики) достатньо газу за зниженими цінами. Ще перед початком опалювального сезону було досягнуто тристоронньої угоди між місцевою владою, урядом і компанією Нафтогаз про те, що підприємства ТКЕ отримуватимуть газ для опалення житлових багатоквартирних будинків за зниженим тарифом.

Виконуючи умови угоди, компанія Нафтогаз трейдинг розрахувала квоти на продаж дешевого газу для кожного підприємства ТКЕ і наразі постачає їм газ за цими квотами. Розрахунки було зроблено на підставі трьох попередніх опалювальних сезонів.

Проте наразі підприємства ТКЕ заявляють, що їм цих квот не вистачає. Мовляв, у Нафтогазі не врахували погодних умов цьогорічного опалювального сезону. Зокрема, те, що холоди прийшли в Україну раніше, і опалення будинків довелося розпочати раніше запланованого терміну.

Проте коригувати свої квоти "Нафтогаз" трейдинг не хоче. Отже, підприємствам ТКЕ доведеться докуповувати газ для проходження опалювального сезону на ринку за шаленими ринковими цінами. Таких грошей місцева влада не має. Тому у містах будуть змушені перевести роботу систем теплопостачання у режим технологічної броні.

"Ми розцінюємо це як цінову маніпуляцію та зловживання постачальником газу. І тому в черговий раз звертаємось до керівництва держави з вимогою оперативно врегулювати ситуацію, щоб не допустити припинення опалення у період опалювального сезону або зниження відпуску теплової енергії до рівня технологічної броні або зниження її якості для споживачів", - заявив президент "Укртеплокомуненерго" Арсентій Блащук.

"Тучні роки" однозначно позаду: Рішення верхівки РФ після санкцій Заходу ще більше посилили дефіцит доходів

неділя, 5 лютий 2023, 20:15

Нафтові санкції, що почали діяти 5 грудня, попри очікування скептиків, виявились ефективними. Росія нині продає нафту майже за собівартістю, а 5 лютого набирають чинності наступні обмеження - діятимуть дві стелі цін на російські нафтопродукти. Дизельне...

Вибухи в Ірані: Чи вплине атака на завод дронів на хід війни в Україні

неділя, 5 лютий 2023, 14:11

Варто зауважити, що використання росією іранських дронів проти України не впливає суттєво на хід війни, оскільки українські сили ППО навчилися ефективно їм протидіяти. Днями на військовому заводі з виробництва БПЛА в Ірані пролунав сильний вибух. Крім ...