Нерви водіїв вже на межі: Експерт розповів, скільки ще триватиме паливна криза в Україні

Паливна криза триватиме, як мінімум, два місяці. Про це розповів президент Асоціаціїї операторів ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук під час телемарафону, передають Патріоти України.

"Офіс Президента і перший віце-прем’єр розказують нам, що вже законтрактовано 300 тисяч тонн. Що таке 300 тисяч тонн нафтопродуктів в Європі законтрактовано? Ми повинні розуміти, що на сьогодні шляхи доставки залишилися лише бензовозними партіями. А якщо взяти до уваги, що у нас десь, приблизно, 1200 автомобілів по 30 тонн, то це два місяці, як мінімум, щоб перевезти таку кількість", - розповів він.

Також, він прокоментував логістичні можливості для перевезення палива. Зокрема, Косянчук вважає, що найбільш вірогідним варіантом для цього є автомобільний шлях.

"Наскільки мені відомо, європейські країни не дуже хочуть направляти до нас свій залізничний транспорт, бо немає розуміння, чи достатньо буде колісних пар, щоб поміняти їх на кордоні, і тому найбільш вірогідним є – це автомобільний шлях і бензовози, що зараз і відбуваються", - зазначив експерт.

Окрім цього, він додав, що домовленість України і Польщі, щодо скасування дозволу на проїзд бензовозів – це "дуже вагомий крок, щодо лібералізації і щодо наповнення ринку", бо до того часу бензовози стояли у черзі на виїзд з України 3-4 дні, і стільки ж на в'їзд.

"Це дуже вагомий крок, щодо лібералізації і щодо наповнення ринку. Безперечно, тому що до того часу бензовози стояли у черзі на виїзд з України 3-4 дні, і на в’їзд в Україну 3-4 дні, бо там окрім нафтопродуктів ще є експорт, надходження в Україну автомобілів і таке інше. Вирішення цього питання вже почалося, і наскільки нам відомо вже дійсно бензовозам відкрили шлях і це дуже позитивний шлях", - додав він.

У Росії проблеми з грошима - інвестори вимагають визнати дефолт за облігаціями у квітні

субота, 28 травень 2022, 11:30

Інвестори, що вклали у російські облігації, вимагають визнати дефолт за бондами у квітні. Кредитори заявляють про необхідність виплат 1,9 млн. доларів у вигляді додаткових відсотків за прострочений платіж передають Патріоти України. Мінфін США вимагає ...

Досить фінансувати державу-агресора: Україна вимагає від Німеччини зупинити "Північний потік-1"

субота, 28 травень 2022, 8:35

Після російського вторгнення в Україну підстав, на основі яких працював "Північний потік-1", більше немає, кажуть у компанії-операторі ГТС України. Україна вимагає від Німеччини або зупинити, або різко скоротити потоки природного газу газопроводом "Пів...