Незважаючи на рекордний дефіцит: У НБУ розповіли, скільки Україна живе без друку грошей

Україна вже півроку не використовує інструмент емісії для покриття бюджетних витрат. Про це заявив голова Національного банку Андрій Пишний під час заходу "Діалоги про відновлення України", передають Патріоти України.

За його словами, досягти цього вдалося в тому числі і завдяки тому, що з початку 2023 року українська держава залучила на внутрішньому борговому ринку в 1,5 рази більше коштів, ніж за весь минулий рік.

"Це дозволило профінансувати потреби українського бюджету. Гарна новина полягає в тому, що ми півроку вже живемо без емісії, маючи рекордний дефіцит бюджету, який фінансується і за рахунок міжнародної підтримки, і за рахунок внутрішніх запозичень, і за рахунок підприємців, які сплачують податки", - зазначив він.

До банків можна не поспішати: НБУ продовжив термін обміну старих банкнот і дрібних монет

п’ятниця, 29 вересень 2023, 14:30

Національний банк продовжив термін обміну монет дрібних номіналів та банкнот гривні старого зразка, введених у обіг до 2003 року, що вилучаються з обігу та перестали бути засобом платежу, передають Патріоти України. Йдеться про розмінні монети номінала...

Підвищення пенсій: Хто в січні отримає добавку до виплат у 268 грн

п’ятниця, 29 вересень 2023, 11:30

У проєкті бюджету на 2024 рік, уряд планує провести перерахунок пенсій українців у три етапи. Зокрема, з 1 січня зросте пенсія для українців, яким виповнилось 65 років, передають Патріоти України. З 1 січня обіцяють встановити мінімальну зарплату на рі...