Тарифи на електроенергію в Україні невдовзі зростуть, тому питання економії наразі дуже актуальне. Столичний постачальник YASNO нагадав користувачам, що встановивши двозонні лічильники вони щомісяця можуть заощаджувати на рахунках за електроенергію до 50%, передають Патріоти України.
Двозонні лічильники, на відміну від звичайних, на своєму екрані послідовно відображають показання за тарифом "день", показання за тарифом "ніч", і загальний обсяг спожитої електроенергії. Нічний тариф, як відомо, дешевший. Він діє в години мінімального навантаження в енергосистемі з 23:00 до 7:00. За використану в цей час електроенергію побутові споживачі можуть сплачувати до половини від звичайного тарифу.
Тобто маючи двозонний лічильник можна суттєво економити. Для цього доведеться змістити роботу потужних електроприладів після 23:00. Ви можете вмикати у цей час обігрівач, бойлер, пральну та посудомийну машини, хлібопіч, мультиварку та інші прилади, які споживають у вас вдома найбільше електроенергії
Використання спеціальних програмованих розеток дозволить автоматично вмикати та вимикати побутову техніку у потрібний час. Все що для цього потрібно – під’єднати розетку до приладу та мережі і виставити відповідні години роботи.
Ще одна перевага двозонних лічильників - це те, що вони можуть автоматично передавати показники постачальнику завдяки системі комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ). Коли оператор системи розподілу встановлює такі лічильники у багатоквартирному будинку, то АСКОЕ встановлюється одночасно для усіх мешканців.
Якщо ж двозонний лічильник не підключений до АСКОЕ, тоді його власникам необхідно передавати показання самостійно за 2 дні до кінця місяця та протягом 3 днів наступного.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...