Німецька компанія побудує в Україні завод із виробництва "зеленого" водню потужністю до 10 МВт

Укргідроенерго підписала меморандум з німецькою компанією Andritz Hydro GmbH щодо проєкту виробництва «зеленого» водню в Україні потужністю 5−10 МВт. Про це заявив гендиректор Укргідроенерго Ігор Сирота, повідомляють Патріоти України з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Раніше Укргідроенерго анонсувало будівництво заводу потужністю 2 МВт, і Сирота пояснив, чому плани змінилися.

«Тепер ми говоримо про 5−10 МВт. По-перше, у розрахунку на 1 МВт дешевше буде побудувати 5 МВт, аніж 2 МВт. Якщо побудувати 2 МВт коштуватиме, умовно, 3 млн євро, то 5 МВт коштуватиме не 7,5 млн євро, а 5−6 млн євро», — сказав він.

Гендиректор Укргідроенерго пояснив, чому вибір пав саме на компанію Andritz.

«Чому компанія Andritz для нас важлива і ми з ними працюємо? Тому що основним драйвером „зеленого“ водню в Європі є Німеччина. Ми запропонували розробити ТЕО, Andritz як наш партнер шукатиме кошти німецького уряду, щоб профінансувати цей проєкт. Так, це не економіка на сьогодні, але це — майбутнє, і ми повинні до цього рухатися. Ми вже маємо напрацювання, розуміємо, де може бути споживання цих 5−10 МВт, і розуміємо, що це споживання є в Україні», — заявив він.

Сирота з міркувань безпеки не відповів на запитання, хто саме буде споживачем «зеленого» водню.

«Якщо ми побачимо, що проєкт ефективний на перспективу 3−4−5 років, тоді шукатимемо грант під пілотний проєкт, умовно 6 млн євро. Для європейців виділити таку суму для пілотного водневого проєкту в Україні цілком прийнятно — це не 100 млн, не мільярд. Тож розглядаємо приблизно такі суми», — додав гендиректор Укргідроенерго.

Перерахунок пенсій: У кого і наскільки реально зростуть виплати у березні - розрахунки експерта

неділя, 25 лютий 2024, 12:30

Після того як в уряді визначилися з коефіцієнтом індексації пенсій, стало зрозуміло, що мінімальний розмір підвищення виплат становитиме 100 гривень, а максимальний - 1 577 гривень, передають Патріоти України. «Відповідно до нього, пенсії мають проінд...

В Україні для споживачів газу полегшили передачу показників лічильників: Що треба знати

неділя, 25 лютий 2024, 11:50

Для клієнтів "Газмережі" доступна нова функція у особистих кабінетах - під час обов'язкової щомісячної подачі даних про спожитий газ віднині це можна робити для кількох лічильників з одного зареєстрованого кабінету, передають Патріоти України. «Ця фун...