Ніж у спину московській недоімперії: Іран знизив ціни на свою нафту для конкуренції з РФ у Китаї

Іран намагається посунути Росію на китайському ринку, котрий для Росії, через європейські санкції, став ще важливішим ніж будь-коли, так само як і індійський

Іран збільшив розмір дисконту на нафту, що експортується, через конкуренцію з Росією на ключовому для обох країн ринку - в Китаї. Про це повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на трейдерів у понеділок, 4 липня, передають Патріоти України.

Сорти нафти Iranian Light та Iranian Heavy продаються приблизно на $10 за барель дешевше за ф'ючерси на Brent проти дисконту в $4-5 за барель до початку війни Росії проти України. Таким чином, ціна іранської нафти приблизно порівнянна з ціною контрактів на поставки російської Urals у серпні.

Агентство зазначає, що Китай став одним із ключових імпортерів російської та іранської нафти після того, як ці країни підпали під західні санкції. Тим часом відновлення економічної активності в КНР після коронавірусних локдаунів обіцяє активне зростання попиту на пальне. Це призводить до конкуренції між Іраном та Росією у Китаї.

Тим часом, в офіційній статистиці КНР з кінця 2020 року імпорт іранської нафти зафіксований лише за підсумками трьох місяців, включаючи січень і травень поточного року. Однак дані незалежних агентств свідчать, що Іран підтримує постійні постачання до Китаю. Так, згідно з Kpler, Іран у травні та червні експортував понад 700 тисяч барелів нафти на добу до КНР після незначного зниження поставок у квітні.

Пік пройдено? - Нацбанк почав знижувати курси долара і євро

вівторок, 23 червень 2026, 22:18

Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара і євро. Про це свідчать дані на сайті регулятора у вівторок, 23 червня, передають Патріоти України. Так, офіційний курс долара у вівторок становитиме 44,8819 гривень (-0,0274). У свою чергу ...

Графіки повернуться? В Україні фіксують дефіцит електроенергії через спеку

вівторок, 23 червень 2026, 22:14

В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...