Номіналом 5 та 10 гривень: НБУ ввів у обіг пам'ятні монети "Український борщ" (фото)

Національний банк ввів у обіг пам’ятну монету "Український борщ" номіналом 5 та 10 гривень. Про це йдеться на сайті НБУ, передають Патріоти України.

"Пам’ятні монети "Український борщ" зроблено зі срібла та нейзильберу (...) Ми вважаємо своїм обов’язком бути дотичними до збереження та примноження української культури та національної спадщини. І ці нові монети стануть ще одним нагадуванням про унікальність нашої країни та її народу", – повідомив заступник голови НБУ Олексій Шабан під час фестивалю нематеріальної культурної спадщини "Жива культура-Живий світ".

Дизайн монети із зображенням жінки в українському вбранні під час приготування борщу і самої страви розробив заслужений художник Микола Кочубей. На аверсі монети можна побачити малий Державний Герб України вгорі, а ліворуч і праворуч від нього – написи півколом:

  • УКРАЇНА, рік карбування монети – 2023;
  • номінал монети – 5 чи 10 гривень;
  • унизу – логотип Банкнотно-монетного двору НБУ;
  • у центрі – господиня під час приготування українського борщу.

Як кажуть автори, зображення господині "символізує неперервність життя народу, тепло, затишок, добробут, родинне щастя, оздоблену орнаментом за трипільським мотивом, який уособлює вікову історію і традицію приготування борщу".

  • Також у центрі – тарілка з борщем, що "неначе бурхливе озеро показує глибинну українську культуру і традиції", а також напис – БОРЩ (елемент оздоблення – тамподрук).

Тираж монети з нейзильберу масою 16,54 г та номіналом 5 грн становить 75 тис. штук. Монета зі срібла, що має масу 31,1 г номіналом 10 грн отримала тираж 2,5 тис. штук.

Монети "Український борщ" номіналом 5 та 10 гривень можна придбати з 4 жовтня в онлайн-магазині НБУ. Зазначимо, 2022 року ЮНЕСКО внесла борщ до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини.

В Україні повернули податкові перевірки: Які компанії зачепить

середа, 29 листопад 2023, 7:56

У Верховній Раді розблокували повернення податкових перевірок для підприємств із зони ризику - постанови, які перешкоджали цьому, не були підтримані в парламенті. Очікується, що перевірки будуть відновлені з 1 грудня 2023 року, проте поки що відповідни...

Не тільки зерно: Європейським аграріям почав заважати ще один український продукт

вівторок, 28 листопад 2023, 21:52

Французькі виробники цукрових буряків вимагають, щоб зростаючий імпорт цукру з України реекспортувався за межі Європи, щоб не завдати шкоди місцевим виробникам. Імпорт українського цукру в ЄС може досягти 700-800 тисяч тонн в сезоні 2023-2024 років. Пр...