Нова енергія: У 2023 році з'явиться перший літак на воднево-електричних двигунах

Замість авіагасу - паливні елементи.

Британський стартап ZeroAvia, заснований в 2017 році, в даний час займається розробкою нового типу двигуна на основі водневих паливних елементів, - повідомляє H2 View. Засновник і генеральний директор компанії Вел Міфтхаков обіцяє, що перший комерційний літак з воднево-електричними двигунами буде введений в експлуатацію через три роки, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Перша серія льотних випробувань електричного літака, зробленого на базі турбогвинтового легкого літака бізнес-класу Piper Malibu Mirage, проводилася в аеропорту Кренфілда (Великобританія) 22-25 червня 2020 року, було виконано 10 успішних польотів. У цих випробуваннях літальний апарат був оснащений тільки акумуляторною батареєю, а зараз ZeroAvia займається переробкою Piper Malibu Mirage, для установки на ньому паливних елементів.

Розробка водневого електричного літака, розрахованого на перевезення 6 пасажирів, ведеться компанією ZeroAvia в рамках урядової програми HyFlyer. Під час випробувань, точна дата яких поки не визначена (імовірно вони відбудуться на шотландських Оркнейських островах у вересні), літак-демонстратор здійснить політ протяжністю близько 500 кілометрів.

Протягом трьох років ZeroAvia має намір створити водневу рухову установку для субрегіональних 10-місцевих одномоторних і 20-місцевих двомоторних літаків, здатну забезпечувати дальність польоту понад 800 кілометрів.

«Це тільки перший крок, - каже Вел Міфтхаков. - Наступним буде літак від 50 до 80 місць, який ми сподіваємося вивести на ринок до 2027 року. А потім літак, розрахований на понад 100 пасажирів».

З архіву ПУ. "Зеніт" - то вже минуле: У КБ "Південне" створюють нову ракету-носій

четвер, 1 жовтень 2020, 19:00

​Напередодні 28-го Дня Незалежності український флагман ракетобудування КБ «Південне» провів випробування ракети-носія «Циклон-4». Однак це не всі сюрпризи, які готує світу космічна Україна найближчим часом. З кожним роком українська держава потроху по...

Х**ло добре заплатило? Данія видала останній дозвіл для "Північного потоку-2"

четвер, 1 жовтень 2020, 14:45

У Данії енергетичне агентство видало газопроводу "Північний потік-2" дозвіл на експлуатацію на континентальному шельфі країни. Про це повідомляється на сайті регулятора. Відзначається, що водночас є кілька умов для безпечної експлуатації трубопроводів....