Нова національна космічна програма і без участі РФ: "У наступному році ми плануємо запуск ракети "Циклон-4М" у Канаді", - голова ДКАУ

Голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай повідомив, що на наступний рік запланований перший запуск нової української ракети-носія "Циклон-4М" з космодрому в Канаді. Для України ця робота має неабияке значення, адже в такому разі мова йде про фактичне відродження повноцінного ракетобудування в Україні й повернення в клуб космічних країн світу при цьому без участі РФ, зазначають Патріоти України.

Циклон-4М від КБ Південне - це двоступенева ракета-носій середнього класу для виведення космічних апаратів на низькі навколоземні орбіти.

"Циклон-4М" від КБ "Південне" - це двоступенева ракета-носій середнього класу для виведення космічних апаратів на низькі навколоземні орбіти.

"У нас дуже багато проектів, і взаємодій ведеться з європейськими країнами, ми акцентуємо нашу увагу також на вступ в Європейське Космічне Агентство, ми щільно працюємо з американськими компаніями. У наступному році, ми плануємо запуск ракети "Циклон-4М" в Канаді. Є цілий ряд проектів, за якими ведеться активна робота, і я сподіваюся, що вже в найближчому часі зможемо їх реалізувати", - розповів Володимир Тафтай в інтерв'ю агенції УНН.

Ну а поки до запуску у грудні цього року готується український космічний апарат дистанційного зондування землі

Ну а поки до запуску у грудні цього року готується український космічний апарат дистанційного зондування землі "Січ-2-30"

Окремо очільник українського космічного агентства повідомив, що до кінця поточного року очікується затвердження п'ятирічної космічної програми з відповідним фінансуванням. Це надасть змогу не лише створити й запустити "Циклон-4М", а й розробити та побудувати власне орбітальне угрупування супутників. Це, своєю чергою, за словами Володимира Тафтая, "дозволить дуже якісно і швидко визначати питання й вирішувати завдання, пов’язані з обороною і безпекою".

Січ-3 супутник

Новітні українські супутники дистанційного зондування за планом зможуть "побачити" з космосу навіть порівняно невеликі об'єкти, як то будь-яку техніку ворога, оскільки просторова розрізненість, за планом українських розробників, зможе фіксувати навіть досить невеликі об'єкти

"У цьому році ми плануємо затвердити нову космічну програму на п’ять років — до 2025 року. Тому з кінця цього року і початку 2022, очікуємо повноцінне фінансування галузі. Повертаючись до економічної частини, потрібно розуміти, що, попри те, що космічна галузь не фінансувалася протягом багатьох років, вона продовжує бути економічно ефективною для країни в цілому. Щорічно Україна отримує близько 1 мільярда гривень надходжень до бюджету, навіть не інвестуючи в цю галузь. Тому навіть невелика інвестиція, обернеться істотними вигодами й доходами для України в цілому протягом майбутніх років", - наголосив Володимир Тафтай.

Пенсія у 10,5 тис. грн: Стало відомо, кому з українців такі виплати гарантують у 2025 році

неділя, 6 липень 2025, 17:44

Попри те що держава не планує найближчим часом підвищувати мінімальну пенсію, українські пенсіонери можуть розраховувати на вікові доплати, передають Патріоти України. Зокрема, у липні тим, хто досягне певного віку, будуть доплачувати до пенсії відпові...

Закрутять гайки: НБУ збирається внести зміни до правил переказів без відкриття рахунків

неділя, 6 липень 2025, 11:38

НБУ може внести зміни до правил переказів без відкриття рахунку, за якими навіть при оплаті комунальних послуг через касу банку чи відділення Укрпошти доведеться вказувати податковий код, передають Патріоти України. Національний банк ініціює зміни до п...