"Нові обличчя" знову вразили: Економіст з команди Зеленського в 600 раз помилився з боргами українців

Борг ФОПів перед державою становить лише 2 млрд грн, але Данило Гетманцев озвучив іншу цифру.

Данило Гетманцев. Фото: Цензор.НЕТ.

Член команди переможця президентських виборів Володимира Зеленського Данило Гетманцев, який відповідає за економічний і податковий напрямок, заявив, що в майбутньому спишуть ФОПам 7,4 млрд грн боргу по ЄСВ, який накопичився з 2016 року, помилившись в розрахунках. Про це пише видання Opendatabot, передають Патріоти України.

Тут перевірили цю інформацію і впевнені, що в команді Зеленського помилилися в підрахунках. Так, борг ФОПів перед державою становить лише 2 млрд грн, з яких борги по ЄСВ з 2016 року - тільки 12 млн.

"Значна частина цих ФОПів - сплячі. Проблема введення "подушного податку" на ФОП в 2016-м полягала в тому, що багатьом довелося закритися без будь-якого перехідного періоду. Навіть тим, хто реально працював, але, наприклад, сезонно", - пояснив Гетманцев.

Це означає, що всі ті люди, які реєстрували ФОПи до 2016 року, але фактично не вели ніякої діяльності і з якихось причин забули їх закрити, отримали "листи щастя" від податкової, в яких їм повідомляють про борги в десятки тисяч гривень. Саме через ці гроші накопичилася така велика сума, яку зараз збираються списати.

У той же час, в Opendatabot проаналізували динаміку закриття ФОПів після 2017 року і зростання податкового боргу підприємців перед держбюджетом і виявили, що слова Гетманцева не відповідають дійсності. На сьогодні загальний борг підприємців перед бюджетом становить 2,05 млрд гривень. З 2017 року він зріс лише на 500 млн грн. А якщо взяти тільки сегмент підприємців, які не встигли закрити ФОП за ці два роки, не платили весь цей час ЄСВ, то їх заборгованість збільшилася лише на 12 млн грн.

З архіву ПУ. Сім мільярдів "Газпрому" на вітер: 20 свердловин виявилися порожніми, для "Сили Сибіру" немає газу

понеділок, 1 березень 2021, 12:00

Проблема у "Газпрому" виникла з Чаяндінським родовищем, яке вважалося одним з найбільших в РФ за величиною видобутих запасів. Російський енергетичний гігант "Газпром" спіткав черговий провал. Про це у лютому 2020 року розповів впливовий російський Tele...

"Из-за "Северного потока-2" Россию заставят еще и ремонтировать украинскую ГТС", - Ель Мюрид про новий провал Путіна

понеділок, 1 березень 2021, 11:50

"В Германии постепенно формируется консенсус относительно противоречий вокруг "Северного потока-2". Прошедшая конференция по европейской безопасности в Мюнхене позволила уточнить позиции новой администрации США", - пише у своєму блозі Ель-Мюрид, перед...