"Нові обличчя" знову вразили: Економіст з команди Зеленського в 600 раз помилився з боргами українців

Борг ФОПів перед державою становить лише 2 млрд грн, але Данило Гетманцев озвучив іншу цифру.

Данило Гетманцев. Фото: Цензор.НЕТ.

Член команди переможця президентських виборів Володимира Зеленського Данило Гетманцев, який відповідає за економічний і податковий напрямок, заявив, що в майбутньому спишуть ФОПам 7,4 млрд грн боргу по ЄСВ, який накопичився з 2016 року, помилившись в розрахунках. Про це пише видання Opendatabot, передають Патріоти України.

Тут перевірили цю інформацію і впевнені, що в команді Зеленського помилилися в підрахунках. Так, борг ФОПів перед державою становить лише 2 млрд грн, з яких борги по ЄСВ з 2016 року - тільки 12 млн.

"Значна частина цих ФОПів - сплячі. Проблема введення "подушного податку" на ФОП в 2016-м полягала в тому, що багатьом довелося закритися без будь-якого перехідного періоду. Навіть тим, хто реально працював, але, наприклад, сезонно", - пояснив Гетманцев.

Це означає, що всі ті люди, які реєстрували ФОПи до 2016 року, але фактично не вели ніякої діяльності і з якихось причин забули їх закрити, отримали "листи щастя" від податкової, в яких їм повідомляють про борги в десятки тисяч гривень. Саме через ці гроші накопичилася така велика сума, яку зараз збираються списати.

У той же час, в Opendatabot проаналізували динаміку закриття ФОПів після 2017 року і зростання податкового боргу підприємців перед держбюджетом і виявили, що слова Гетманцева не відповідають дійсності. На сьогодні загальний борг підприємців перед бюджетом становить 2,05 млрд гривень. З 2017 року він зріс лише на 500 млн грн. А якщо взяти тільки сегмент підприємців, які не встигли закрити ФОП за ці два роки, не платили весь цей час ЄСВ, то їх заборгованість збільшилася лише на 12 млн грн.

Оригінально: Китайці показали своє бачення автомобілів майбутнього (фото)

понеділок, 23 листопад 2020, 23:32

Новий автомобіль має форму схожу на квадратну коробку, в ньому в якості решітки радіатора і фар використовується вбудований екран великого розміру. У Гуанчжоу компанія Guangzhou Automobile Group офіційно представила свій новий концептуальний автомобіль...

Де ж ви $4000 кожному?: Кабмін "заморозив" заплановане підвищення зарплат вчителям

понеділок, 23 листопад 2020, 21:56

У понеділок, 23 листопада, Кабінет міністрів прийняв рішення призупинити до грудня 2021 року дію постанови про поступове підвищення зарплат вчителям і вченим. Постанова Кабміну № 1149 від 23 листопада опублікована на «Урядовому порталі», передають Патр...