"Нові обличчя" знову вразили: Економіст з команди Зеленського в 600 раз помилився з боргами українців

Борг ФОПів перед державою становить лише 2 млрд грн, але Данило Гетманцев озвучив іншу цифру.

Данило Гетманцев. Фото: Цензор.НЕТ.

Член команди переможця президентських виборів Володимира Зеленського Данило Гетманцев, який відповідає за економічний і податковий напрямок, заявив, що в майбутньому спишуть ФОПам 7,4 млрд грн боргу по ЄСВ, який накопичився з 2016 року, помилившись в розрахунках. Про це пише видання Opendatabot, передають Патріоти України.

Тут перевірили цю інформацію і впевнені, що в команді Зеленського помилилися в підрахунках. Так, борг ФОПів перед державою становить лише 2 млрд грн, з яких борги по ЄСВ з 2016 року - тільки 12 млн.

"Значна частина цих ФОПів - сплячі. Проблема введення "подушного податку" на ФОП в 2016-м полягала в тому, що багатьом довелося закритися без будь-якого перехідного періоду. Навіть тим, хто реально працював, але, наприклад, сезонно", - пояснив Гетманцев.

Це означає, що всі ті люди, які реєстрували ФОПи до 2016 року, але фактично не вели ніякої діяльності і з якихось причин забули їх закрити, отримали "листи щастя" від податкової, в яких їм повідомляють про борги в десятки тисяч гривень. Саме через ці гроші накопичилася така велика сума, яку зараз збираються списати.

У той же час, в Opendatabot проаналізували динаміку закриття ФОПів після 2017 року і зростання податкового боргу підприємців перед держбюджетом і виявили, що слова Гетманцева не відповідають дійсності. На сьогодні загальний борг підприємців перед бюджетом становить 2,05 млрд гривень. З 2017 року він зріс лише на 500 млн грн. А якщо взяти тільки сегмент підприємців, які не встигли закрити ФОП за ці два роки, не платили весь цей час ЄСВ, то їх заборгованість збільшилася лише на 12 млн грн.

В Україні висунули ультиматум промисловцям, - Гончарук

середа, 19 лютий 2020, 22:19

В рамках нової програми всі підприємства повинні будуть здійснювати моніторинг викидів і щорічно звітувати про дотримання умов інтегрованого дозволу. Кабінет Міністрів України схвалив законопроект, який передбачає запобігання, зменшення та контроль заб...

Спільне патрулювання україно-російського кордону нашкодить Україні і не прискорить припинення війни

середа, 19 лютий 2020, 21:22

Україні треба наполягати на червоних лініях, спираючись на міжнародний досвід. Добре, ми погоджуємося на діяльність міжнародних адміністрацій під егідою ОБСЄ. Але під їх же охороною. На чому, власне, і наполягала Росія. Треба заганяти Росію в глухий кут,