Відповідно до чинного законодавства при нарахуванні пенсії до уваги беруться лише ті роки роботи, коли людина, яка планує вихід на пенсію, сплачувала хоча б мінімальні страхові внески. На цьому акцентує Пенсійний фонд України, передають Патріоти України.
Якщо ж видатків не було, для розрахунку пенсії використовують іншу формулу і тоді пенсійні виплати будуть меншими.
При цьому страховий внесок можуть згідно з чинними нормами вносити не у повному розмірі у разі, якщо:
Проте і це не повний перелік можливих причин, через які може зменшитися страховий стаж, але найбільш поширені. До уваги беруться й індивідуальні обставини, що впливали на період роботи особи.
Виправити ситуацію можливо завдяки так званим компенсаційним внескам. Це означає, що оскільки страховий стаж обчислюється в місяцях, то при виявленні факту наявності неповних місяців страхового стажу законодавством передбачена можливість здійснення людиною доплати до мінімального страхового внеску для зарахування їх як повних.
Мінімальний внесок безпосередньо залежить від встановленої в Україні найнижчої заробітної плати. "Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства" від 15.02.22 № 2040-IX доплата розраховується, виходячи з мінімальної заробітної плати на дату здійснення доплати", — повідомляє Пенсійний фонд.
Зараз цей показник дорівнює 6 700 гривень. Якщо збільшується мінімальна зарплата, відповідно зростає і внесок. Його мінімальне значення наразі становить 22% від 6 700 гривень, тобто 1474 гривні.До речі, з 1 січня 2024 року почнеться зростання мінімальної зарплати — з 6 700 до 7 100 гривень. Друга хвиля підвищення відбудеться з 1 липня, тоді мінімальна заробітна плата становитиме 8 000 гривень.
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...