Новому злету цін бути? Верховна Рада повернула акцизи на пальне в Україні

Верховна Рада сьогодні на засіданні підтримала у другому читанні і в цілому законопроект 7668-д, який передбачає повернення акцизів на пальне, передають Патріоти України.

Як повідомив у своєму Telegram перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк, за відповідне рішення проголосували 255 депутатів за необхідного мінімуму у 226 голосів.

"Рада повернула акцизний податок на пальне. Відповідний законопроект №7668-д був підтриманий в цілому", - зазначив Железняк.

Згідно з текстом документа, повертаються акцизи у розмірі: бензин - 100 євро за 1000 літрів; дизель - 100 євро за 1000 літрів; біопаливо - 100 євро за 1000 літрів; газ - 52 євро за 1000 літрів. При цьому ПДВ залишається на рівні 7%.

При цьому зроблена пільга для пального на потреби Міноборони. Для військових акциз буде 0 євро за 1000 літрів. Ця пільга буде діяти виключно для Міноборони на період воєнного та надзвичайного стану.

"Закон набирає чинності через день після опублікування, тому повернення акцизів треба очікувати в кінці вересня. Всі ці пільги діють до кінця воєнного стану, але не пізніше 1 липня 2023 року", - зазначив Железняк.


Продукти, транспорт, житло, медобслуговування: Стали відомі реальні витрати на проживання українців у Польщі

вівторок, 31 січень 2023, 10:30

Українці, які живуть у Польщі, можуть собі дозволити за свою зарплату трохи більше, ніж наші співгромадяни, оскільки ціни там майже паритетні з нашими, а от зарплати відчутно вищі. І все ж, витрати на проживання складають левову частку польської мініма...

ПриватБанк готує подарунок для пенсіонерів - власникам деяких карток виплатять по 20 тис. грн

вівторок, 31 січень 2023, 8:32

Державний ПриватБанк оголосив про проведення акції, під час якої пенсіонери, яких обслуговує цей банк, можуть отримати подарунки. Як подарунок, вони отримають одноразову виплату у розмірі 20 тисяч гривень. Переможців визначатимуть лише серед військових...