Новий податок на землю: Власників яких ділянок змусять сплатити державі внесок

Для власників землі в Україні з 1 січня 2023 року запроваджено обов'язковий новий податок - мінімальне податкове зобов'язання. Сплачувати його мають усі власники землі та фермерських господарств. Сума податку для кожного буде різною, передають Патріоти України.

Юрист Сергій Фойт розповів, за які саме типи земель потрібно сплачувати МНО, і у яких випадках податок сплачує власник, а коли орендар.

У Податковому кодексі України зазначено, що до платників мінімального податкового зобов'язання належать:

  • власники земельних ділянок, віднесених до с/г угідь;
  • користувачі, орендарі земельних ділянок віднесених до с/г угідь, які не передали ділянки до суборенди;
  • користувачі земельних ділянок віднесених до с/г угідь на інших умовах (емфітевзис), які не передали ділянки до суборенди.

Важливо врахувати, що якщо земля знаходиться в офіційній оренді та зареєстрована у Реєстрі речових прав, то сплачувати податок повинен буде орендар. Якщо пай не перебуває в офіційній оренді та на нього не зареєстровано право на користування у Реєстрі прав, то МНС сплачує власник землі.

Мінімальне податкове обов'язково вважається за формулою, що прив'язана до нормативно-грошової оцінки ділянки або нормативно-грошової оцінки 1 га в області, де вона розташована, з урахуванням індексацій. Квитанції про оплату податку власники землі отримуватимуть до 1 липня 2023 року. Уряд пішов на такий крок, щоб вивести ринок землі із тіні. За даними міністерства агрополітики, близько третини землі перебуває у "сірій оренді".

"Удар" був не останнім? У Міненерго повідомили, чи очікувати українцям нового зростання тарифів на світло

субота, 3 червень 2023, 14:10

Тарифи на електроенергію для населення до кінця року більше не підвищуватимуться. Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі інформаційного телемарафону, передають Патріоти України. "Про це мова не йде. Ми запропонували термін...

Хто після подорожчання електроенергії щомісяця платитиме на 500 грн більше: Озвучено єдиний вихід

субота, 3 червень 2023, 11:09

В Україні внаслідок різкого подорожчання електроенергії до 2,64 грн за кВт*годину (раніше за перші 250 кВт*година діяв тариф у 1,44 грн, а при споживанні більше - 1,68 грн) для частини сімей суми у платіжках різко збільшаться . Якщо в середньому сім'я ...