Новий удар по кишені! У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір, - Forbes


Міністерство фінансів працює над законопроєктом щодо підвищення податків. Зміни стосуються ПДВ та військового збору. Про це пише Forbes з посиланням на джерела.

Повідомляється, що військовий збір можуть підвищити від 1,5% до 5%. Таку ж ставку можуть запровадити і для фізичних осіб-підприємців.

Підвищення ПДВ обговорюється на рівні на 2-3%, зазначає видання. Ключовою причиною можливого підвищення податків є збільшення військових потреб країни: за словами співрозмовника видання у фінансовому комітеті Верховної Ради, додаткові потреби держбюджету оцінюються в 400-500 млрд гривень.

Скільки наразі отримує бюджет за рахунок податків

З усіх надходжень у бюджет 67,7% – податки. Зазначимо, це тільки дохідна частина бюджету (тобто вона не враховує дефіцит, який покривається кредитам та грантами). Отже, зараз бюджет отримує:

  • від ПДВ – 23,8% надходжень
  • військовий збір та ПДФО – 16,1%
  • податок на прибуток – 14,3%
  • акцизний податок – 6%
  • місцеві податки та збори – 3,9%

Нагадаємо, 2024 року Україна планує витратити на армію, оборону та безпеку майже 1,7 трлн грн. Проте рівень доходів загального фонду державного бюджету цього року очікуються на рівні 1,575 трлн грн. Тож усі податки та інші платежі, які заплатять 2024 року українці та український бізнес, спрямують на оборону країни, проте цього не вистачає.

Бракує рук: В Україні через аномальну ситуацію на ринку праці злетіли зарплати в трьох галузях

п’ятниця, 21 червень 2024, 1:45

В Конфедерації будівельників України провели опитування та з'ясували, що 90% компаній помітили значне збільшення кількості жінок у будівельній галузі. Через мобілізацію спостерігається значна нестача працівників. Тому роботодавці вимушені адаптувати ум...

Наймасштабніша DDoS атака в історії: Українська ІТ-армія вдарила по банківській системі РФ. Виведено з ладу платіжну систему "Мир"

п’ятниця, 21 червень 2024, 0:14

ІТ-армія здійснила масштабну атаку на російську банківську систему, включно з інфраструктурою національної системи платіжних карток (НСПК) – оператора карток "Мир". Про це повідомляє пресслужба ІТ ARMY of Ukraine. Внаслідок DDoS атаки ВТБ, Сбербанк, Т...