Новий удар по кишені: У Нацбанку зробили заяву щодо подорожчання продуктів

В Україні через воєнні дії та відключення електроенергії подорожчання продуктів буде неминучим. Особливо впливає на ціни другий чинник. Адже через нестачу електроенергії витрати на виробництво та зберігання продуктів значно зростають. Про це йдеться в інформації Нацбанку України, яка містить аналіз поточної економічної ситуації в нашій країні, передають Патріоти України.

В аналізі, зробленому фахівцями НБУ, йдеться про те, що війна в Україні є основною причиною інфляції. Зокрема зростання цін провокують такі фактори:

  • військові дії в Україні;
  • окупація окремих регіонів країни;
  • перебої з електрикою.
"Посилення російських терактів проти критичної інфраструктури України, зокрема об'єктів енергетики, ускладнює економічну активність у різних секторах - від металургії до харчової промисловості, тваринництва та сфери послуг", - йдеться в аналітиці НБУ.


В умовах постійних і найчастіше хаотичних відключень електроенергії підприємствам доводиться самим забезпечувати себе електрикою. Адже багато виробничих циклів функціонують лише за рахунок безперервного постачання електроенергії. Тому підприємствам, аби продовжувати роботу, доводиться мати власні джерела генерації, а також паливо, на яких вони працюють.

Через підвищення витрат на виробництво вони змушені скорочувати виробничі програми. У сукупності підвищення собівартості виробництва та скорочення обсягів випуску товарів призводить до їхнього дефіциту, і, природно, до їхнього подорожчання.

"Зростання попиту населення на паливо в умовах регулярних відключень створює додатковий тиск на вартість енергоносіїв. Усі ці фактори спричиняють подорожчання широкого спектру товарів і послуг, а за окремими позиціями - суттєве зростання цін", - зазначають аналітики Нацбанку.

Та попри це, інфляція в Україні залишається контрольованою. І при цьому в листопаді темпи її зростання навіть дещо сповільнилися, порівняно з прогнозом, який НБУ давав ще у жовтні

Українці зобов'язані перевіряти лічильники газу: Ось коли потрібно робити повірку і хто за це платить

понеділок, 24 лютий 2025, 19:45

Українцям слід перевіряти газові лічильники, щоб гарантувати точний облік спожитого газу, уникнути переплат та вчасно виявити технічні несправності. Повірка здійснюється періодично залежно від типу лічильника, а всі витрати покриває Оператор газорозпод...

Долар чи євро? Українцям розповіли, у якій валюті краще тримати гроші: Ось що відбувається на ринку

понеділок, 24 лютий 2025, 16:50

В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...