Новий удар по кишені: У Нацбанку зробили заяву щодо подорожчання продуктів

В Україні через воєнні дії та відключення електроенергії подорожчання продуктів буде неминучим. Особливо впливає на ціни другий чинник. Адже через нестачу електроенергії витрати на виробництво та зберігання продуктів значно зростають. Про це йдеться в інформації Нацбанку України, яка містить аналіз поточної економічної ситуації в нашій країні, передають Патріоти України.

В аналізі, зробленому фахівцями НБУ, йдеться про те, що війна в Україні є основною причиною інфляції. Зокрема зростання цін провокують такі фактори:

  • військові дії в Україні;
  • окупація окремих регіонів країни;
  • перебої з електрикою.
"Посилення російських терактів проти критичної інфраструктури України, зокрема об'єктів енергетики, ускладнює економічну активність у різних секторах - від металургії до харчової промисловості, тваринництва та сфери послуг", - йдеться в аналітиці НБУ.


В умовах постійних і найчастіше хаотичних відключень електроенергії підприємствам доводиться самим забезпечувати себе електрикою. Адже багато виробничих циклів функціонують лише за рахунок безперервного постачання електроенергії. Тому підприємствам, аби продовжувати роботу, доводиться мати власні джерела генерації, а також паливо, на яких вони працюють.

Через підвищення витрат на виробництво вони змушені скорочувати виробничі програми. У сукупності підвищення собівартості виробництва та скорочення обсягів випуску товарів призводить до їхнього дефіциту, і, природно, до їхнього подорожчання.

"Зростання попиту населення на паливо в умовах регулярних відключень створює додатковий тиск на вартість енергоносіїв. Усі ці фактори спричиняють подорожчання широкого спектру товарів і послуг, а за окремими позиціями - суттєве зростання цін", - зазначають аналітики Нацбанку.

Та попри це, інфляція в Україні залишається контрольованою. І при цьому в листопаді темпи її зростання навіть дещо сповільнилися, порівняно з прогнозом, який НБУ давав ще у жовтні

Українські сім'ї в США можуть отримати по 1000 доларів допомоги: Кому призначені виплати

вівторок, 31 січень 2023, 0:28

Українські біженці в США можуть отримати по 1000 доларів від благодійної організації "1K", яка надає фінансову підтримку сім'ям в Україні, що постраждали від війни. Гроші для українців жертвують венчурні підприємці. Першими отримати допомогу можуть баг...

"Відбуваються технологічні перетоки": Ексочільник "Укренерго" відповів на чутки щодо нібито експорту електроенергії за кордон

вівторок, 31 січень 2023, 0:23

Між електромережами України та сусідніх країн відбуваються технологічні перетоки - це не означає, що Україна продає електрику, адже вона повертається до нашої системи. Про це в ефірі "Еспресо" заявив ексочільник ДП "НЕК "Укренерго" Юрій Касіч. "Експорт...