Новий удар по кишені: У Нацбанку зробили заяву щодо подорожчання продуктів

В Україні через воєнні дії та відключення електроенергії подорожчання продуктів буде неминучим. Особливо впливає на ціни другий чинник. Адже через нестачу електроенергії витрати на виробництво та зберігання продуктів значно зростають. Про це йдеться в інформації Нацбанку України, яка містить аналіз поточної економічної ситуації в нашій країні, передають Патріоти України.

В аналізі, зробленому фахівцями НБУ, йдеться про те, що війна в Україні є основною причиною інфляції. Зокрема зростання цін провокують такі фактори:

  • військові дії в Україні;
  • окупація окремих регіонів країни;
  • перебої з електрикою.
"Посилення російських терактів проти критичної інфраструктури України, зокрема об'єктів енергетики, ускладнює економічну активність у різних секторах - від металургії до харчової промисловості, тваринництва та сфери послуг", - йдеться в аналітиці НБУ.


В умовах постійних і найчастіше хаотичних відключень електроенергії підприємствам доводиться самим забезпечувати себе електрикою. Адже багато виробничих циклів функціонують лише за рахунок безперервного постачання електроенергії. Тому підприємствам, аби продовжувати роботу, доводиться мати власні джерела генерації, а також паливо, на яких вони працюють.

Через підвищення витрат на виробництво вони змушені скорочувати виробничі програми. У сукупності підвищення собівартості виробництва та скорочення обсягів випуску товарів призводить до їхнього дефіциту, і, природно, до їхнього подорожчання.

"Зростання попиту населення на паливо в умовах регулярних відключень створює додатковий тиск на вартість енергоносіїв. Усі ці фактори спричиняють подорожчання широкого спектру товарів і послуг, а за окремими позиціями - суттєве зростання цін", - зазначають аналітики Нацбанку.

Та попри це, інфляція в Україні залишається контрольованою. І при цьому в листопаді темпи її зростання навіть дещо сповільнилися, порівняно з прогнозом, який НБУ давав ще у жовтні

"Енергоатом" не ремонтуватиме енергоблок, бо підрядник хоче зробити це "занадто дешево"

четвер, 28 вересень 2023, 18:59

Оператор всіх атомних електростанцій України держкомпанія НАЕК "Енергоатом" не встигне відремонтувати енергоблок №2 Хмельницької АЕС, щоб той працював взимку на повну потужність, передають Патріоти України. Як повідомляє народний депутат Ярослав Железн...

"єВідновлення": У "Дії" з’явилися сертифікати на придбання нового житла, але є нюанс

четвер, 28 вересень 2023, 18:25

У державному застосунку "Дія" з’явилися перші сертифікати в межах програми "єВідновлення" для придбання нового житла замість зруйнованого російськими окупантами. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в Telegram, передають Патріоти України. Про...