Новий удар по кишені! В Україні здорожчає пальне через блокаду кордону в Польщі, - експерт

У зв’язку з блокуванням поляками кордону і через потребу об'їжджати цю ділянку кордону під час імпорту скрапленого газу це пальне може здорожчати на 3 грн/л. Про це в директор консалтингової групи "А95" Сергій Куюн розповів виданню "Укрінформ", передають Патріоти України.

"По скрапленому газу очікуємо здорожчання. Але, якщо восени здорожчання було через дефіцит, бо 30% імпорту було заблоковано, то зараз дефіциту не буде. Але Польща залишається великим постачальником автогазу", – розповів Куюн.

Він також розповів, що через технічні причини постачальникам автогазу важко переорієнтуватися на залізницю, і вони повинні об'їжджати польський кордон через Словаччину чи Румунію.

На скільки здорожчає автогаз

"Це коло буде коштувати нам до приблизно 3 грн на літр. Ми бачимо, що вже підвищуються ціни як у роздрібному ринку, так і в оптовому", – вказав експерт.Водночас він поки що не прогнозує якогось впливу на ринок бензину та дизельного пального, адже постачальники вже пристосувалися до блокад.

"Що стосується залізниці, поки що ознак блокування перевезень нафтопродуктів не бачимо. Постачальники, в тому числі Orlen, планують відвантаження", – повідомив Куюн. Учасники ринку стежать за розвитком подій. У разі початку блокування залізничних перевезень польськими протестувальниками, наслідки для України будуть відчутними.

Уроки з Конгресу

субота, 20 квітень 2024, 22:50

Пізнє, але критично важливе рішення Палати представників Конгресу означає, що тисячі і тисячі найкращих синів і дочок України залишаться живі, а загарбницькі плани путіна підуть прахом. Подумайте над цим, поки Україна видихнула з полегшенням.

Крабового салату не буде? Відомий виробник морепродуктів пішов з Росії

субота, 20 квітень 2024, 21:30

Литовська компанія з виробництва й торгівлі рибою та іншими продуктами Viciunu grupe нарешті йде з російського ринку. Власник марки крабових паличок VIČI продав свій завод у РФ та інші підприємства, які використовували для бізнес-діяльності, передають...