Новий удар: Соратник президента анонсував підвищення тарифів на електрику

Член парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг "Слуга народу" Сергій Нагорняк, який ще до масованих обстрілів "вангував" підвищення ціни на електроенергію до 6 грн, наразі не вірить, що уряд зайде аж так далеко.

Водночас Нагорняк припускає, що найімовірніше з 1 червня тариф таки буде переглянутий, та нагадує, що на цей рік в держбюджеті передбачено 50 млрд грн на субсидії з розрахунком на три мільйони домогосподарств.

«Минулого року той же «Енергоатом» дотував пільговий тариф для населення на 100-110 млрд грн на рік. А сьогодні йому потрібно добудовувати третій і четвертий енергоблоки на Хмельницькій АЕС, – нарікає «слуга народу». – Якщо ми не будемо будувати нову генерацію, то колись нас не врятують ані європейці, ані американці. За таких умов у держкомпаній просто нема фізичної можливості дотувати населення. І партнери, які дають нам гроші, на щастя чи на жаль, диктують нам певні умови, до яких ми маємо дослухатись».

Чинний тариф на електроенергію, який вже не відповідає вимогам часу складає 2,64 грн за кВт-год. Наразі обговорюється його підвищення в діапазоні 3,5-5 грн за кВт-год, втім, лунали ідеї підняття навіть до 6 грн, цифри – найбільш наближеної до ринкової.

В Росії та Білорусі очікується гострий дефіцит популярних фруктів

середа, 12 червень 2024, 20:02

Весняні заморозки та град завдали значної шкоди російському та білоруському садівництву, особливо сильно постраждали груша та яблуко. Портал EastFruit повідомляє, що в окремих регіонах втрати досягають 70% врожаю, передають Патріоти України. Якщо казат...

Одна заява - 10 послуг: У "Дії" запускають велике нововведення для бізнесу

середа, 12 червень 2024, 18:56

На порталі "Дія" запустили нововведення для бізнесу. Це нова комплексна послуга "е-Підприємець", передають Патріоти України з посиланням на віце-прем'єра з цифрової трансформації Михайла Федорова у Telegram та портал "Дія". "е-Підприємець" - це сервіс...