Обмеження для "Газпрому" на використання європейського газопроводу Opal врятувало Польщу від газової трагедії

Польська сторона не приховувала, що реальною метою оскарження постанови стало бажання зберегти транзит російського газу через Україну.

Петро Вожняк. Фото: msn.com.

Глава польської нафтогазової компанії PGNIG Петро Вожняк заявив, що обмеження для «Газпрому» на використання європейського газопроводу Opal врятувало Польщу від газової трагедії. Про це повідомляє Biznis Alert, передають Патріоти України.

Вожняк вважає, що якби «Газпром» продовжував використовувати Opal на повну потужність, це призвело б до «трагічних перебоїв» в поставках газу на південному сході країни. Глава компанії підкреслив, що доступ до Opal важливо було обмежити саме в цьому році. За словами Вожняк, через обмеження «Газпром» направить відсутні обсяги палива через територію України, звідки вони потраплять до Польщі.

50-відсоткове обмеження для «Газпрому» на використання Opal вступило в силу вранці 14 вересня. Після цього транзит російського газу через Україну зріс.

Приводом для заборони стала перемога Польщі в позові на постанову Єврокомісії від 2016 року, яка дозволяла «Газпрому» майже повністю використовувати Opal. Газопровід є сухопутним продовженням «Північного потоку», тому на нього не претендують інші постачальники, але саме бажання полегшити їм доступ стало формальним приводом для задоволення позову Європейським судом. Проте польська сторона не приховувала, що реальною метою оскарження постанови стало бажання зберегти транзит російського газу через Україну. В даний час «Газпром» має право прокачувати не більше 12,8 мільярда кубометрів на рік по Opal. До цього поставки могли досягати 23 мільярдів кубометрів.

Хіти тижня. "Бегство украинцев из страны на заработки - вот наша новая реальность", - блогер

вівторок, 28 січень 2020, 0:10

"Из Украины бегут все - и специалисты, и бизнесмены. А правительство совершенно не понимает, как все это остановить", - пише на своїй сторінці в Фейсбук Олексій Гончаров, передають Патріоти України, і продовжує:. "Бегут все, включая предпринимателей. С...

Хіти тижня. Названо єдину умову, за якої українці зможуть отримувати достойні пенсії

понеділок, 27 січень 2020, 21:00

Про необхідність запровадження багаторівневої пенсійної системи в Україні йдеться давно. Вчені та експерти надавали такі рекомендації ще на початку 2000-х. А на державному рівні це питання порушували років 10 тому. Однак далі розмов справа поки не йшла...