Банки та обмінники в Україні не мають права відмовляти громадянам в обміні валюти, навіть якщо купюри пошкоджені чи застарілі. У Національному банку України розповіли, кому можуть відмовити в обміні доларів, і що робити у цьому випадку, передають Патріоти України.
Як обміняти старі долари, і що робити у разі відмови
Багато українців скаржаться на те, що в них відмовляються приймати долари в обмінниках, посилаючись на те, що купюри застарілі. Зокрема, це стосується банкнот 1996 року випуску. Як зазначають у НБУ, в Україні немає жодних законів чи постанов, які визначають недійсність доларів певних років випуску:
"Банкам та небанківським установам при здійсненні валютно-обмінних операцій заборонено встановлювати обмеження щодо номіналу та року емісії банкнот іноземної валюти, які є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави", - заявили в Нацбанку.
Якщо ж банк чи небанківська фінансова установа порушує нормативно-правові вимоги Національного банку та права споживача при обміні валюти, споживачеві радять звернутися зі скаргою до керівництва такого банку чи небанківської фінансової установи. У разі, якщо з боку керівництва реакції не буде, тоді потрібно звернутися до Національного банку.
Зазначимо, що тут йдеться про застарілі купюри. У випадку зі зношеними купюрами є певні обмеження. Так, у банках та обмінниках можуть відмовити в обміні зношених доларових купюр, якщо вони мають кілька пошкоджень, порвані або на банкнотах присутні плями.
У такому разі банк чи фінансова установа можуть запропонувати відправити купюру на інкасо - тобто, на обмін в іноземний банк. За це її власнику доведеться сплатити 10-30% від номіналу банкноти. Наприклад, якщо відправити на інкасо 100 доларів, то назад можна повернути лише 70 доларів
Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...