Перший місяць зими обіцяє українцям не тільки приготування до новорічних свят, а й істотні зміни. Про те, куди можна витратити "Вовину тисячу", на скільки збільшиться прожитковий мінімум і чи вийде у пенсіонерів розбагатіти в найближчому майбутньому - читайте в статті.
Указ МОЗ України набуде чинності з 9 грудня 2021 року. Згідно з ним, крім педагогів і працівників центральних і місцевих органів, вакцину від Covid-19 повинні отримати працівники:
У разі, якщо співробітники перерахованих вище підприємств не нададуть сертифікат про вакцинацію, вони будутьвідсторонені від роботи без збереження зарплати. Відновлення на посаді можливо тільки при наявності щеплення.
Держбюджет затвердив графік, в якому зазначено, що прожитковий мінімум з 1 грудня 2021 року складе 2393 грн на одну людину в місяць. Отже, збільшиться цей показник і для різних демографічних груп:
За даними Мінсоцполітики, "фактичний" прожитковий мінімум дорівнює 5678 грн. Тобто, він набагато вище, ніж той, що розрахований державою.
На початку місяця розмір мінімальної зарплати зросте - замість 6000 грн українці отримуватимуть 6500 грн. Підвищення такого показника не вплине на:
Натомість вплине на інші відрахування - мінімальний розмір ЄСВ на місяць із зарплати працівників та доходів ФОП (за себе) тепер дорівнюватиме 1430 гривень.
Дані відрахування також прив'язані до прожиткового мінімуму. Тож розмір аліментів з 1 грудня 2021 року складе мінімум 1 050 грн (на дітей до 6 років) і 1 309 грн (на дітей від 6 до 18 років). Згідно із законодавством України, сума аліментів залежить від доходу батьків і ділиться на гарантовану і рекомендовану. У 2021 році цифри будуть наступними: 2100 і 2618 грн.Ті громадяни, які є опікунами або піклувальниками дітей до 6 років можуть розраховувати на допомогу в розмірі 5 250 грн, а для дітей віком від 6 до 18 років - 6 545 грн, тобто 2,5 прожиткових мінімуми.
Дітям, які мають інвалідність, держава гарантує виплати, рівні 3,5 прожитковим мінімумам. Таким чином, опікун отримуватиме в грудні 2021 року 7 350 грн, якщо дитина молодша 6 років, і 9 163 грн, якщо їй від 6 до 18 років.
"Пакет малюка", без змін, можна отримати в натуральній або грошовій формі. Грошовий еквівалент "пакету малюка" становить не менше 3 прожиткових мінімуми для дитини до 6 років. З 1 грудня 2021 року ця сума дорівнюватиме 6 300 грн.
Зростання прожиткового мінімуму для населення України спричинить за собою і підвищення пенсій. Таким чином, замість 1 854 грн літні громадяни нашої країни, позбавлені від необхідності працювати, отримуватимуть 1 934 грн. До цієї суми відносяться і прив'язані всілякі надбавки.
Приміром, пенсіонери старше 65 років можуть розраховувати на мінімальні виплати в розмірі 2600 грн. Для учасників бойових дій пенсія складе 4061 грн. Максимальний розмір пенсії теж збільшиться на 800 грн і дорівнюватиме 19 340 грн.
Громадянам України, які втратили роботу, держава обіцяє максимальний розмір виплат, який складе 9924 грн замість 9516 грн (чотири прожиткові мінімуми). Мінімальний розмір допомоги по безробіттю не зміниться - не більше 650 грн при наявності 6 місяців трудового стажу і 1800 грн, якщо трудовий стаж більше півроку.
Президент України Володимир Зеленський оголосив, що з 19 грудня 2021 року всі громадяни, які пройшли повний курс вакцинації, зможуть отримати 1000 грн. Гроші ці будуть віртуальними і відображатися в додатку "Дія". Витратити їх можна наступним чином:
Люди, які не користуються додатком, можуть розраховувати на альтернативний варіант використання коштів, але вже в 2022 році.
Влада обіцяє, що з 1 грудня в дію вступить закон "Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні", якщо президент його підпише.
Відповідно до нього, зареєструвати своє місце проживання можна буде через сервіс "Дія". За допомогою цієї ж технології вийде задекларувати зміну місця проживання, що спростить процедуру взаємодії з військкоматом для чоловіків. За таким же принципом працюватиме пенсійна та медична системи.
"Паперовий" варіант паспорта вже не буде припускати наявність штампа про місце реєстрації - всі дані тепер будуть зберігатися тільки в електронному вигляді. Зараз змінити місце реєстрації онлайн можна в семи містах України: Вінниці, Києві, Кривому Розі, Луцьку, Маріуполі, Рівному та Харкові.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...